adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Министерството за здравство става контрола на јавните набавки


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Министерството за здравство става контрола на јавните набавки кои што се уште не се отпочнати во болниците и здравствените домови во државата. Од таму информираат дека со цел подобар и попрецизен увид во трошоците и јавните набавки на јавните здравствени…

0.0000000000000

АРХИВА Меѓу нас речено: Зар и ти Бај Гањо?!


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Текстот е објавен на 14 декември 2012 година во неделникот „Фокус“ во бројот 911 Пишувал Никола МЛАДЕНОВ Софија тргна по стапките на Атина. И таа почна да ни става сопки на патот кон Европа. После многу закани, осамна денот на…

0.0000000000000

Опозициските советници во Град Скопје утре ќе бараат да се прекине изградбата на Панорамското тркало


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Опозициската советничка група на СДСМ и коалиционите партнери на утрешната седница на Советот на град Скопје ќе побара прекин на инвестициските зафати за изградба на Панорамското тркало во центарот на Скопје. По предлог на советничката група на коалицијата „ Сојуз…

0.0000000000000

ЕК со предупредување до Полска за судските реформи


Оригинален напис: Правдико на 19-07-2017.

Европската комисија побара од Полска да ги суспендира контроверзните судски реформи кои, како што рекоа, ќе имаат значително негативно влијание на независноста на полското судство или ќе се соочи со санкции од идната недела. Првиот потпретседател на Европската комисија Франс…

0.0000000000000

Земјотрес со јачина од 2,7 степени почувствуван во Преспа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-07-2017.

Земјотрес со јачина од 2,7 степени вечерва во 21 часот и 48 минути бил почувствуван во преспанскиот регион. Епицентарот на земјотресот бил на 7 километри југо-западно од Ресен на длабочина од 2 километри.…

0.0000000000000

МВРО-ВМРО им дало дипломатски пасоши на Зврлевски, Калиопи, Вангеловски…


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Никола Груевски, Мартин Протоѓер, Емил Димитриев, Даниела Рангелова, Тони Јакимовски, Илија Димовски, Владимир Пешевски се само дел од лицата кои се опфатени во истрагите и обвиненијата на Специјалното јавно обвинителство, а коишто поседуваат дипломатски пасоши. НОВАТВ дојде до списокот на…

0.0000000000000

(ФОТО) Како се чуваат доказите од СЈО во Судот


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

На социјалните мрежи денеска се појави слики на кои се гледа како се чуваат кутиите со доказен материјал доставени до Судот од СЈО. На сликите се гледаат дел од кутиите оставени во судницата број „1“ каде се одржуваат речиси сите…

0.0000000000000

ВИДЕО: Работници без никакво обележување извршуваат работи на пат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-07-2017.

Работници без никакво обележување вечерва извршуваа работа на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром. Едниот од нив своите работни задачи ги извршуваше на коловозот, меѓутоа без никакво безбедносно обележување, со што и самиот беше изложен на опасност, а на опасност ги…

0.0000000000000

Реформаторите за нападот врз сопругата на Богојески: Последен обид на една креатура од систем да задржи моќ во ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Откако попладнево непознато лице се обиде да удри во возилото на сопругата на еден од иницијаторите за демократизација на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, реформаторите во изјава за „Фокус“ велат дека ова нема да ги обесхрабри. -Ова е последен обид на една…

0.0000000000000

Модниот стил на обвинителката Ленче Ристоска: Привлекува внимание со тивок шарм на самосвесна жена


Оригинален напис: Фокус на 19-07-2017.

Зошто мора да се потенцира нејзината функција? Затоа што нејзината младост, едноставност и спонтаност мора да добијат на тежина со нејзината општествена задача. Седи во седмиот, осмиот ред на Кино Култура, без шминка, со мохер џемпер, лесно префрлен преку рамениците,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock