adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Со законски измени се предлага зголемување на зелените површини при градење


Оригинален напис: Правдико на 18-07-2017.

Предлог измените на законското решение се одговор на потребата која се однесува на просторното и урбанистичкото планирање, во однос на зголемувањето на површините со зеленило во градовите. Просторното и урбанистичкото планирање е континуиран процес што се обезбедува со изработување, донесување…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата


Оригинален напис: Правдико на 18-07-2017.

Образложение: Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата е релативно нов закон, од 2015 година и беше усвоен со европски предзнак, што укажува дека во најголем дел е усогласен со регулативите на Европската унија. Со тоа се покажа дека се…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за заштита од пушењето


Оригинален напис: Правдико на 18-07-2017.

Со Законот за заштита од пушењето  се уредува начинот на заштита од штетните влијанија на пушењето на тутун и други производи од тутун врз граѓаните, како и зачувување на животната средина, забрана на пушењето во јавни простории и забрана за…

0.0000000000000

Интервју со проф. д-р Горан Илиќ, Декан на Правниот факултет при Универзитетот „св. Климент Охридски“ – Битола


Оригинален напис: Правдико на 18-07-2017.

1.Правниот факултет како дел од Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Битола беше повторно обновен во 2008 година. Која е важноста од неговото постоење за овој дел од Република Македонија, но и како дел од образовниот систем на Р. Македонија воопшто?…

0.0000000000000

АРХИВА: Душевната болка на Антонијо Милошоски чини 15.000 евра


Оригинален напис: Фокус на 18-07-2017.

Текстот е објавен на 27 јануари 2012 во неделникот „Фокус“ во бројот 865 Пишува Јадранка КОСТОВА Експертите за човечката психа тврдат дека не можеме да го промениме она што не признаваме дека постои. Сосема на место, и според логиката и…

0.0000000000000

Фото: Учебник по социологија во кој се учи дека богатите можат да ги вработат своите деца и без некое особено образование


Оригинален напис: Фокус на 18-07-2017.

Учебникот по социологија за втора година гимназија во кој се учи дека припадниците на повисоките слоеви можат да ги вработат своите деца без да завршат некое особено образование е хит денеска на социјалните мрежи. „Припадниците од повисоките слоеви ги тераат…

0.0000000000000

Симпатизери на ДУИ се заканувале на екипа на ТВ Шења


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-07-2017.

Симпатизери на ДУИ од населбата Дуќанџик во Чаир, упатиле закани до екипа на ТВ Шења поради прилози емитувани за проблемот со големата дупка која што е отворена веќе неколку недели, а која претставува опасност за локалното население. Истите тие лица,…

0.0000000000000

Протест во Тафталиџе: Мојата гаража не ја давам, дај ја Стевче ти твојата


Оригинален напис: Фокус на 18-07-2017.

„Мојата гаража не ја давам, дај ја Стевче ти твојата“ му порача сопственикот на гаражата која општината сака да ја урне на градоначалникот Стевчо Јакимовски на вечерашниот протест. Со сопственикот на гаражата се солидализираа соседите кои симболично ставија рака на…

0.0000000000000

Без вода утре дел од Центар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-07-2017.

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улиците „Орце Николов“, Костурски Херои „Ѓорѓиа Пулески“ и Министерство за Одбрана бо Општина Центар. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје прекинот е поради изведување…

0.0000000000000

Вардар по 11 години успеа да се пласира во третото квалификациско коло на Лигата на шампиони


Оригинален напис: Фокус на 18-07-2017.

Вардар вечерва со 3-1 го победи шведски Малме со што се пласира во третото квалификациско коло од Лигата на шампиони. На првиот натпревар во Шведска резултатот беше 1-1. Вардар со оваа победа обезбеди пласман во третото квалификациско коло за прв…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock