adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

И по јавниот линч врз него, тој продолжува со хуманост: Боки донесе насмевки на пет семејства!


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Меѓународниот сојуз за цивилно општество, чиј што претседател е активистот и шоумен Боки Јовановски, а кој од неодамна започна да функционира во земјава, денес им пружи конкретна помош на пет семејства кои се наоѓаат во незавидна ситуација.

Имено, членовите на семејствата денес имаа заеднички ручек со претставници на МСЦО во ресторанот Диор во Скопје, кој што ќе им обезбеди исхрана во текот на целата година, но и вработување на дел од нив.

Уште пред да започне со работа во МСЦО, чија цел е помагање на загрозени граѓани и еднакво општество за сите, Боки во повеќе наврати ја покажа својата хуманост и им излезе во пресрет на многу лица, со помош околу сместување, вработување, но и парични средства за лекување на тешки болести.

Секој негов хуман гест беше дочекан со воодушевување од јавноста, честитки и изразување на јавна благодарност и отворени пораки да имаме што повеќе хуманисти како него.

Сепак, голем дел од оние кои до вчера му аплаудираа, пред десеттина дена ја дочекаа на нож неговата одлука да се оствари како самохран родител и да посвои деца, за кои потенцираше дека нема никакви предрасуди околу нивната вероисповед, хендикеп или возраст.

По јавниот линч на кој што беше изложен, тој соопшти дека одлуката за родителство ја одложува за некои идни времиња, и вети дека ќе продолжи со добри дела.

,,Среќата на децата и нивните родители ми го направија овој ден посебен. Горд сум што им помагаме, што им ги намаливме грижите, оти секое дете заслужува безгрижно детство. Последно нешто со кое што едно дете треба да биде окупирано е тоа дали ќе има нешто на трпезата, дали неговите родители ќе можат да ги платат сметките, дали ќе биде исмејувано од врсниците поради облеката… Ветив дека ќе носам насмевки на детските лица, и се трудам тоа и да го остварам што е можно повеќе’’ – изјави Јовановски.

Вики Клинчарова


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock