adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Скандалозно откритие во домот на шефот на Петтата управа: Горан Грујевски водел тефтер за следење на специјалните обвинители!


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Текстот е објавен на 8 април, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1070 Пишува: Љубиша АРСИЌ Тоа што на крајот на Горан Грујевски од Петтата управа му беше определен само куќен притвор, наместо оној класичниот во Шутка каде што…

0.0000000000000

За време на насилствата, телефонот на Чавков најмногу се појавувал на станицата ВМРО


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Бил во центарот на Скопје, во непосредна близина на Собранието, но ретко се јавувал на мобилниот телефон, ова е откритието на истрагата за 27-ми април за поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Како што Телма објави вчера…

0.0000000000000

За време на насилствата, телефонот на Чавков најмногу се појавувал на станицата ВМРО


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Бил во центарот на Скопје, во непосредна близина на Собранието, но ретко се јавувал на мобилниот телефон, ова е откритието на истрагата за 27-ми април за поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков. Како што Телма објави вчера…

0.0000000000000

Прва жртва на невремето во Грција, едно македонско семејство побарало помош од Конзулатот


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција. Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо. Македонските туристи се евакуирани, а од МНР…

0.0000000000000

АРХИВА: Нова аудиоснимка од Косово ќе ја открие вистината за Диво Насеље: Високи политички функционери ја договарале кумановската војна


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Текстот е објавен на 13 ноември, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1049 Пишува: Љубиша АРСИЌ Адвокатите на обвинетите во судското досие „Кумановска акција“ сакаат писмено да ја известат специјалната обвинителка Катица Јанева за пропустите на Јавното обвинителство при…

0.0000000000000

Заглавени Македонци кај Калимитци во Грција бараат помош


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Иако според македонските власти немало заглавени Македонци во Грција во поплавите, сепак едно македонско семејство побара помош преку социјалните мрежи. Тие се заглавени над селото Каламитци со автомобилот. Иако успеале да ја извадат водата од возилото, сепак не можат да…

0.0000000000000

Европа е наша судбина


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Дури и најигнорантниот набљудувач на политичките настани ќе забележи дека високо на агендата на новата влада се евроатлантските интеграции. Речиси секојдневно слушаме како премиерот, вицепремиерите и министрите се гости или домаќини на високи претставници на Европската Унија или на земјите-членки.…

0.0000000000000

ЕУ размислува за нови санкции кон Северна Кореја


Оригинален напис: Meta.mk на 17-07-2017.

Европската Унија соопшти дека размислува за проширување на санкциите кон Северна Кореја поради првото тестирање на интерконтинентални балистички ракети. ЕУ во соопштението го осуди сверенокорејското тестирање, нарекувајќи го „сериозна закана за меѓународниот мир и безбедност“ и повика на запирање на…

0.0000000000000

Димитров ги презентираше приоритетите на Владата во Центарот за европски политики


Оригинален напис: Фокус на 17-07-2017.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој престојува во работна посета на Брисел, денеска во Центарот за европски политики ги претстави реформските приоритети на новата македонска Влада. Како што соопшти Министерството за надворешни работи, Димитров истакна дека интеграцијата во ЕУ…

0.0000000000000

Димитров гo претстави планот „3-6-9“ во Центарот за европски политики во Брисел


Оригинален напис: Meta.mk на 17-07-2017.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, е во работна посета на Брисел каде ги промовираше реформските приоритети на новата влада во Центарот за европски политики. Димитров на средбата информирал дека планот „3-6-9“ е всушност патоказ кој предвидува конкретна динамика на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock