adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Реформаторите објавија документ за проблемите и решенијата во ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 16-07-2017.

ЦИВИЛ објави текст во кој го презентира документот од Внатрешната инцијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според кои ВМРО-ДПМНЕ треба да се реформира, со цел да стане современа и демократска партиска структура.…

0.0000000000000

0.0000000000000

Велосипедски патеки: поинакви визии наместо изговори


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-07-2017.

На Скопје не му требаат слободни пешачки и велосипедски патеки само на булеварите, туку во сите општини, по сите маалски улици. повеќе…

0.0000000000000

Сообраќајна несреќа и во Дојран


Оригинален напис: Фокус на 16-07-2017.

Гужвата по патиштата, но и врнежите од дожд денеска дополнително го отежнаа сообраќајот низ земјава. Покрај сообраќајната несреќа што се случи на автопатот Куманово-Кр.Паланка, во која се повредени 14 лица, се случи и несреќа во Дојран. Како што може да…

0.0000000000000

Дизни класици 2017


Оригинален напис: okno.mk/statii на 16-07-2017.

Како би изгледале култните цртани филмови на Дизни кога би биле снимени во 2017 година? Серијата сатирични илустрации на британскиот уметник Том Ворд нуди еден од можните одговори. 00:00:35 повеќе…

0.0000000000000

Тешка сообраќајна несреќа кај Кумaново, 14 повредени


Оригинален напис: Фокус на 16-07-2017.

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила. Во несреќата повреден е и поранешниот министер за финансии на…

0.0000000000000

Коѕиас утре на средба со Нимиц во Брисел


Оригинален напис: Фокус на 16-07-2017.

Грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕиас утре во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц. „Целта на средбата, која следи по посетата на Нимиц на Македонија на почетокот на јули, е да се…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува професионалците во МВР да не подлегнат на притисоците на СДСМ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-07-2017.

„СДС со ништо не може да го прикрие насилството кое го практикуваат нивните функционери и партиски послушници врз професионалците во институциите. СДС врши вистинска тортура за која ќе има одговорност. Зоран Заев и СДС се пресметуваат со сите професионалци кои…

0.0000000000000

СДСМ: Заради криминални тендери, ВМРО-ДПМНЕ сакаше да го уништи Скупи


Оригинален напис: Meta.mk на 16-07-2017.

Додека ВМРО-ДПМНЕ новокомпонираните барокни градби ги подметнуваше како културно наследство, вистинското културно и историско наследство скапуваше и се распаѓаше. Додека ВМРО-ДПМЕ ги трошеше парите на граѓаните на стиропор и лажен барок, најзначајните културно историски објекти како античкиот локалитет Хераклеа, скопскиот…

0.0000000000000

Трамп најлошо рангиран претседател на САД во последните 70 години


Оригинален напис: Meta.mk на 16-07-2017.

Граѓаните на САД за американскиот претседател Доналд Трамп сметаат дека во последните 70 години е најлошиот претседател на САД во првите половина година од мандатот,јави Еј-Би-Си њуз, повикувајќи се на анкетата изведена заедно со весникот „Вашингтон пост“. Во анкетата се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock