adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА: Фамилијарно-партиска армија на ВМРО-ДПМНЕ во администрацијата


Оригинален напис: Фокус на 15-07-2017.

Текстот е објавен на 10 јули, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1031 Пишувала Ирена МУЛАЧКА  Сопругата на Георг Шмит, претседателот на пратеничката група во германската покраина Баварија, пред неколку години се вработила како секретарка во државна институција и…

0.0000000000000

Момче од Тетово се удави во Валона при обидот да спаси девојка што се дави


Оригинален напис: Фокус на 15-07-2017.

Три лица на возраст од 24 до 30 години, го изгубија животот на  плажата во Зврнец во албанскиот град Валона, со што бројот на удавени во текот на денот се искачи на четворица. Меѓу жртвите е Бењамин Ферати, 24 годишник…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Тунтев: Единствена намера на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ е одолговлекување на клучните точки


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

Пратеникот од СДСМ, Томислав Тунтев во изјава за медиумите кажа дека единствената цел на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ е одложување на точките од есенцијална важност да дојдат на дневен ред. – Пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ имаат едниствена намера – да…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Тунтев: Единствена намера на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ е одолговлекување на клучните точки


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

Пратеникот од СДСМ, Томислав Тунтев во изјава за медиумите кажа дека единствената цел на пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ е одложување на точките од есенцијална важност да дојдат на дневен ред. – Пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ имаат едниствена намера – да…

0.0000000000000

ЦИВИЛ: Осуда на бизарната прослава на диктатурата на Ердоган во Турција


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

„Газењето на човековите права, корупцијата, контрола врз медиумите и насилство врз политичките неистомисленици е краткиот опис на долгогодишното авторитарно владеење на Реџеп Тајип Ердоган во Турција. По обидот за пуч или, како што дел од светската јавност верува, инсценираната криза…

0.0000000000000

Тројца министри на турската годишнина од државниот удар, Заев не се појави


Оригинален напис: Фокус на 15-07-2017.

Годишнината од неуспешниот државен удар беше одбележана денес и во Македонија и, наспроти реакциите во јавноста, на овој контроверзен настан присуствуваа преставници на владата. Иако од турската амбасада најавија дека ќе дојде лично премиерот Зоран Заев, тоа не се случи,…

0.0000000000000

Заврши третиот летен камп по веронаука во Бигорскиот манастир


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

Заврши третиот летен камп по веронаука, во Бигорскиот манастир и неговиот метох, манастирот „Свети Георгиј Победоносец“, кај дебарското село Рајчица. Учесници на кампот беа триесетина деца од Скопје и од други градови на нашата земја. Секое знаење го збогатува човекот,…

0.0000000000000

Собранието ја изгласа завршната сметка за буџетот за 2016 година


Оригинален напис: Meta.mk на 15-07-2017.

Собранието попладнево со 92 гласа „за“, без воздржани и против, ја донесe завршната сметка на буџетот за 2016 година. Во текот на маратонската осма седница пратениците од власта често ги немаше во салата, а пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата разменуваа…

0.0000000000000

МВР ги презема сите мерки за пронаоѓање на сторителите кои ги оштетија гробишатата во Љуботен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

Во врска со реакциите и наводите изнесени од претставници на политичка партија и некои медиуми, а кои се однесуваат на сквернавењето на гробишатата во скопското село Љуботен, Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение наведува дека веднаш по пријавувањето на…

0.0000000000000

Момче од Тетово се удави во Јонско Море кај Валона


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-07-2017.

весет и четиригодишно момче од Тетово попладнево се удавило во водите на Јонско Море, во албанскиот приморски град Валона, при неуспешен обид да спаси две девојки од давење. Трагичниот настан се случил на познатата плажа Зврнец, во близина на заливот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock