adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

АРХИВА Ноќ кога стивнаа пастирските ѕвона: Мала Речица на сузите не им веруе


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

Текстот е објавен на 03.02.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1113 Пастиру, Артан вика не може ти да бидеш премиер, а не може ни другиот Никола Мистер Бин, го отерал Дитмир Бушати у мајчината, дека ни се мешал во…

0.0000000000000

Расправата во Собранието за Предлог завршната сметка за Буџетот за 2016 година продолжува во 1 часот по полноќ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-07-2017.

Собранието на Република Македонија и доцна вечерва расправаше за Предлог завршната сметка за Буџетот за 2016 година, во рамки на осмата седница. Во тек е пауза на барање на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев, а претседателот на Собранието Талат Џафери…

0.0000000000000

Собраниската расправа за Буџетот продолжува после полноќ


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

Собранието на Република Македонија и доцна вечерва расправаше за Предлог завршната сметка за Буџетот за 2016 година, во рамки на осмата седница. Во тек е пауза на барање на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев, а претседателот на Собранието Талат Џафери…

0.0000000000000

ФОТО: За пратениците законите не важат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-07-2017.

Народните избраници, оние истите кои ги гласаат законите кои важат за сите граѓани, истите не ги почитуваат. Околу Собранието може да се забележат нивните паркирани возила на зелени површини и на недозволиви места. За обичните граѓани ваквото паркирање ќе значи…

0.0000000000000

Таравари вечерва испрати ненајавена инспекција во штипската Клиничка болница


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва испратил ненајавена инспекција во штипската Клиничка болница дознава „Фокус“ од извори во министерството за здравство. Според нашите информации, инспекторите вечерва се предводени од државниот секретар на министерството за здравство доктор Владимир Милошев, кој со…

0.0000000000000

Стајковиќ од МВР: Средно сум богат, немам намера да бегам


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

Не сум виновен за ова дело. Фамилијарен сум со 2 малолетни деца и средно богат. Немам намера да бегам. Ова денеска пред Апелација го изјави Небојша Стајковиќ од МВР, обвинет во случајот „Трезор“ на СЈО за кој Основниот суд Скопје…

0.0000000000000

Две туристки убиени од напаѓач со нож во Хургада


Оригинален напис: Meta.mk на 14-07-2017.

Две Германки, кои летувале во одморалиштето Хургада во Египет станаа жртви на млад Египќанец, кој влегол во нивниот хотел пливајќи од блиската плажа, а потоа бодел со нож, јавуваат египетските медиуми повикувајќи се на официјални претставници. Според извештаите, четворица други…

0.0000000000000

Заев ќе оди на прославата за годишнина од пучот во Турција?


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

На настанот за одбележување на годишнината од „пучот“ во Турција ќе присуствуваат официјални претставници на Владата, изјави за НОВА ТВ портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на прашањето дали премиерот Зоран Заев ќе присуствува на одбележувањето на годишнината од пучот во…

0.0000000000000

На Дебарско Езеро обука за спасувачи на вода


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-07-2017.

На Дебарско Езеро во тек е обука на спасувачи на вода, која ја спроведуваат искусни нацинални инструктори. – На обука се десет млади дебарчани и истата се одвива според планираната динамика. Потоа ќе полагаат и ќе добијат соодветен цертификат, вели…

0.0000000000000

Нов земјотрес во Охридско


Оригинален напис: Фокус на 14-07-2017.

Земјотрес со јачина од 3,3 степени, спроед првичните информации, беше почувствуван денеска во 18 часот и 58 минути во охридското епицентарлно подрачје. Земјотресот бил со епицентар на 8 километри северно од Ресен и на длабочина од 2 километри.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock