adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Како си го изгубив идентитетот


Оригинален напис: erizaov на 12-07-2017.

Што ми требаше таа работа да им се јавувам на моите пријатели од Бугарија да ми го пратат тајниот договор со Македонија за добрососедство. Само што почнав да го читам ми се крена косата на глава. Драги мои, станува збор…

0.0000000000000

Шилегов: Можете да ги внесете насилниците да спречите разрешување на Зврлевски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Пратеникот на СДСМ, Петре Шилегов од собраниската говорница му порача на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски дека свесно го застарел случајот со земање мито од Македонска банка. Според него, Зврлевски ја има вината и за тоа што не се презело…

0.0000000000000

Заев – Брнабиќ: Ќе ја развиваме регионалната соработка, имаме заедничка иднина во ЕУ


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

Премиерот Зоран Заев и премиерката на Србија Ана Брнабиќ денеска на билатерaлната средба во Трст на Самитот за Западен Балкан констатирале дека постојат услови за продлабочување на односите меѓу двете држави, како и дека тоа ќе биде силна порака кон…

0.0000000000000

Пожарот над Баница се уште не е ставен под контрола


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Пожарот во Баница се уште не е ставен под контрола, а според последните информации зафатил поголема површина. Сите противпожарни возила во моментов се наоѓаат пред селото за да го спречат ширењето на огнот кон куќите, а на помош на жителите…

0.0000000000000

Ивица Антески-Пуки сменет од функцијата началник на Алфите, на негово место седнува Примислав Димовски


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Ивица Антевски, познат под прекарот Пуки е сменет од функцијата началник на полициската единица Алфи, а на него место е назначен Примислав Димовски, претходно припадник на единицата Тигри. Во неговата работна биографија се наведува дека Димовски 16 години работи во…

0.0000000000000

Зврлевски имал мирна совест, работел по закон, немал врска со политиката


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

„Со мирна совест ве уверувам дека во изминатите четири години работев совесно, само врз основа на законот и Уставот и врз основа на правилата во Јавното обвинителство. Разрешувањето на Марко Зврлевски нема да изврши никаква реформа во правосудството. Во јавноста…

0.0000000000000

Пешевски: Јас сум угледен човек кој направи многу за државата, а бев и одличен ученик


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Ексминистерот Владимир Пешевски денеска пред Апелациониот суд зборуваше дека тој бил угледен човек кој направил многу за државата и дека бил одличен ученик и студент. Рече дека отворил 10.000 работни места во Македонија и бил шокиран од обвиненијата од СЈО.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Пешевски: Одземањето на пасошот е казна пред да бидам осуден


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Поранешниот вицепремиер задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, обвинет во случајот на СЈО, „Траекторија“, пред Апелациониот суд рече дека е шокиран од обвинението и дека направил многу за државата. Тој изјави дека отворил над 10.000 работни места и со ниту…

0.0000000000000

Коѕиас обвинува дека меѓународната заедница ја разгалила Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, во интервју за грчката телевизија „Антена“, ја обвини Македонија за иредентизам, неподготвеност, но и за разгаленост од меѓународната заедница. – Бев, како што знаете, двапати во Скопје, разговаравме за прашањето, беа неподготвени. Дојдоа…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев во Трст на средби со Рама и Брнабиќ: Ќе ја развиваме регионалната соработка, имаме заедничка иднина во ЕУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска е во Трст на Самитот за Западен Балкан. Пред почетокот на средбата на шефови на држави и влади, премиерот Заев има билатерални средби. Досега, претседателот на Владата на Македонија се сретна…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock