adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Два нови земјотреси вечерва во охридско, посилниот со јачина од 4,2 степени


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Вечерва беа почувствувани два нови земјотреси во охридското епицентрално подрачје, од кои првиот во 22 часот и 2 минути со јачина од 3,1 степен, додека вториот беше на 19 минути по полноќ со јачина од 4,2 степени, според првичните информации.…

0.0000000000000

Архива: Како другарот на Груевски стана прв платен претседател на фудбалската федерација?


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Текстот е објавен на 19.05.2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1.076 Пред 3 години дојде до мирно примопредавање на фудбалската власт, која ја презеде Илчо Ѓорѓиоски од рацете на Харалампие Хаџиристиски, откако му беше исчистен патот до врвот. И,…

0.0000000000000

ЕУ ќе даде 70 милиони евра за изградба на пругата кон Бугарија


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Премиерот Зоран Заев во неговото обраќање на состанокот на Самитот за Западен Балкан во Трст, Италија кажа дека е донесена одлуката да се изгради железничката пруга кон Бугарија, како дел од Коридорот 8. -Железничното поврзување на Република Македонија со Република…

0.0000000000000

Лидерите од Западен Балкан во Трст го усвоија Акцискиот план за економска интеграција


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

Шесте земји од Западен Балкан, меѓу кои и Македонија денеска на Самитот во Трст, го усвоија повеќегодишниот Акциски план за регионален економски простор на Западен Балкан наречен МАП (Multi-annual Action Plan), соопшти Регионалниот совет за соработка (РСС), кој е овластен…

0.0000000000000

Средба Заев-Меркел: Германија ќе ја поддржи Македонија на патот кон ЕУ


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Премиерот Зоран Заев во Трст имаше билатерална средба со канцеларката на Република Германија, Ангела Меркел. Како што се вели во соопштението од Владата, германската канцеларка Меркел изрази голема поддршка за новата Влада на Македонија, за одлучноста на Владата за суштински…

0.0000000000000

Меркел: Германија ја поддржува Македонија во евроатлантската интеграција


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

За време на Самитот за Западен Балкан во Трст, премиерот Зоран Заев имаше билатерална средба со канцеларката на Република Германија, Ангела Меркел која изразила поддршка за новата Влада, за суштниски реформи и за определбата за интеграција на Република Македонија во…

0.0000000000000

Заев: Во Македонија владее оптимизам од подадената рака од меѓународната заедница


Оригинален напис: Meta.mk на 12-07-2017.

Има голема потреба од формирање рамка за унапредување на односите меѓу земјите од Западен Балкан, кон што е силно определена новата Влада на Република Македонија. Постои и голема потреба не само од реформи, туку и од фокусиран забрзан реформски напредок,…

0.0000000000000

Средба Заев-Меркел: Германија силно ја поддржува новата реформска Влада на Македонија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во Трст имаше билатерална средба со канцеларката на Република Германија, Ангела Меркел. Германската канцеларка Меркел изрази голема поддршка за новата Влада на Македонија, за одлучноста на Владата за суштински реформи и за…

0.0000000000000

Заев на Самитот на шефови на држави во Трст: Македонија ќе придонесе кон регионален и европски развој


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев при обраќањето на Самитот за Западен Балкан во Трст изјави дека се за почит амбициите и задачите што ги презеде Италија, со цел поврзување на регионот и отворање соработка помеѓу земјите во…

0.0000000000000

Заев од Трст: Македонија е голем добитник од овој Самит


Оригинален напис: Фокус на 12-07-2017.

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во Трст во ијзава за медиумите кажа дека е потребна соработка за да напредува регионот. -Јас сум многу среќен заради тоа што сите овие состаноци кои што овде се одржуваат, оставаат сериозен впечаток…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock