where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey

МВР изнесе детали за трката со „мерцедесот“ полн со мигранти


Оригинален напис: Meta.mk на 11-07-2017.

migranti uapseni 11jul17 - MVR

МВР соопшти детали за вчерашната акција за апсење криумчари на мигранти при што имало вистинска драма при обидот да го запрат возилото. Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција претходно соопшти  за акцијата, напоменувајќи дека 12 лица се во притвор, а едно во домашен притвор.

Според МВР, акцијата започнала пред повеќе од една година заради сузбивање на групата криумчари, а од 5 септември лани се почнати и посебни истражни мерки по наредба од Јавното обвинителство. Според МВР, организатори на групата за криумчарење мигранти се лица од Авганистан и Пакистан, кои подолго време биле во Македонија, Србија и Грција. Нивни помагачи биле и македонски државјани, кои биле водичи, транспортери, сместувачи, извидница, логистика.

При акцијата за апсење вчера, рано наутро на автопатот Велес – Скопје, кога полицајци се обиделе да сопрат „мерцедес“ за кого имале сознанија дека дека превезува мигранти. Но, возачот ја пробил блокдата на патот и избегал, потоа биле поставувани и други блокади и избегнувајќи ги, „мерцедесот“ ја скршил и рампата на наплатната станица кај Велешко Езеро и продолжил кон Куманово. Дури кај рафинеријата „Окта“ полицајците успеале да го сопрат автомобилот, во кој покрај возачот се пронајдени и 12 Пакистанци и еден Египќанин.

Во другиот дел од акцијата, биле уапсени 13 лица од групата, кои биле во Куманово, Скопје и Гевгелија. Полицијата запленила и шест возила, повеќе мобилни телефони, 27.250 евра, пиштол марка М57, рамка со четири куршуми и нотес со податоци за лица и износи на парични средства.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock