adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

0.0000000000000

Македонец измисли нијанса на топла вода


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-07-2017.

Александар, доктор на науки кој веќе десет години бара и не може да најде работа, е уверен дека неговиот најнов пронајдок ќе му помогне да се збогати. повеќе…

0.0000000000000

„Темелност“ на културата


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-07-2017.

Неписмениот Закон за култура, што како монструм е надвиснат над македонската култура веќе дваесет години, изрично ги утврдува „(…) основите на културата како темелна вредност на Република Македонија“! повеќе…

0.0000000000000

Архива: Браќата Каленикови „растураат“ на државните тендери за набавка на автомобили


Оригинален напис: Фокус на 11-07-2017.

Текстот е објавен на 9 септември, 216 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1079 Пишувала: Ирена МУЛАЧКА Не поминува ден без во јавноста да одекнат информации или да се одржи прес-конференција во организација на опозицискиот СДСМ на темата местење тендери,…

0.0000000000000

Шлемот на Александар


Оригинален напис: okno.mk/statii на 11-07-2017.

Македонски археолози го откриле шлемот на Александар Македонски. Радосни, копале уште четири часа, па го нашле и неговиот мотор.…

0.0000000000000

Во Новаци загина параглајдерист од Унгарија


Оригинален напис: Фокус на 11-07-2017.

Параглајдеристот Ференц Берецки од Унгарија кој учествува на меѓународниот натпревар за параглајдеристи „Крушево Опен“, попладнето го загуби својот живот во непосредна близина на селото Мусинци. Од СВР-Битола потврдуваат дека несреќата се случила по удар на параглајдеристот во далекувод, но деталите…

0.0000000000000

Аневска: Ќе ја разгледам понудата за една од портпаролски позиции во Владата


Оригинален напис: Фокус на 11-07-2017.

Новинарката Јасминка Аневска вечерва се огласи по прашањето за нејзин анганжман како портпарол на Владата и рече дека има понуда за една од двете портпаролски позииции. -По сите спомнувања на моето име денеска, еве да одговорам: имам понуда од владата…

0.0000000000000

Бојан Јовановски се откажа од посвојувањето деца, ќе поддржи семејство кое што сака да посвои


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-07-2017.

Бојан Јовановски, како што соопшти на неговиот Фејсбук профил, се откажа од одлуката да посвои деца по реакциите на дел од јавноста. – Поради целата негативна кампања, сите реакции во јавноста кои пред се ги пласираат лица кои имаат за…

0.0000000000000

Заменик-министерот за надворешни работи Точи на состанок на земјите-учеснички во ОБСЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-07-2017.

Заменик-министерот за надворешни работи Арта Точи денеска во Маербах, Австрија, учествуваше на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите учеснички во ОБСЕ. МНР соопшти дека на состанокот кој се одржал во рамки на активностите на австриското претседавање, учествувале…

0.0000000000000

Унгарскиот параглајдерист Ференц Берецки загина кај селото Мусинци во општина Новаци


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-07-2017.

Параглајдеристот Ференц Берецки од Унгарија кој учествува на меѓународниот натпревар за параглајдеристи „Крушево Опен“, попладнето го загуби својот живот во непосредна близина на селото Мусинци во општината Новаци. Од СВР-Битола потврдуваат дека несреќата се случила по удар на параглајдеристот во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock