adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Светот е на раб на војна


Оригинален напис: okno.mk/statii на 10-07-2017.

Граѓанската војна во Сирија лесно може да прерасне во директен руско-американски конфликт. Од ден на ден расте можноста армиите на САД и Русија да се судрат во кој било дел од светот. повеќе…

0.0000000000000

Пеколни температури во Македонија над 40 степени


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Во вторник и среда се очекуваат температури над 40 степени целзиусови, информираат од УХМР. Од таму тврдат дека, утре попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура до среда ќе…

0.0000000000000

Зоран Јолевски спиел во скапи хотели, а со службена картичка правел трошоци и по 4.000 евра


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Колку и за што трошел пари на службените патувања екс министерот за одбрана Зоран Јолевски, се анализираше вечерва во емисијата „Топ тема“, откако ваквите информации беа декласифицирани од страна на новата Влада. Според сметките во кои имала увид телевизијата, Јолевски…

0.0000000000000

Телефонски разговор Заев – Пенс: Поддршка од САД за реформите и евро-атлантските аспирации


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-07-2017.

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска телефонски разговарал со потпретседателот на САД Мајк Пенс. Во соопштението на Белата куќа што го објави и Пенс на својот Твитер профил, се вели дека американскиот потпретседател му го честитал на Заев изборот за премиер…

0.0000000000000

Архива: Сања Обрадовиќ, сопруга на кошаркарот Пеце Наумовски: Ме избрка од Македонија, а на децата не им дава ниту денар алиментација!


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Текстот е објавен на 9 октомври, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1044 Пишувала Ирена МУЛАЧКА Не верувам дека постои некој во Македонија што не слушнал или, пак, не го знае кошаркарот Пеце Наумовски, кој повеќе од 15 години…

0.0000000000000

„Гугл Мапс“ го преименува скопскиот плоштад во „Вардарска“


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Светскиот интернет-гигант „Гугл“ во својата апликација „мапи“ (Maps) го пременува големиот скопски плоштад Македонија во плоштад Вардарска, пренесува Мета. При пребарување на компании кои имаат свои разграноци или седиште во строгиот центар на Скопје, „Гугл“ во својата мапа ви посочува…

0.0000000000000

Мајката на Анамарија за „Фокус“: Лекарките ми го убија детето, од Инфективна ја извадивме во сандак, а предметот веќе две години се чува во фиоките на ОЈО


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

„На нозе влезе во болница, а во ковчег излезе“. Вака својата потресна приказна ја почнува скопјанката Маргарета С., мајка на 12–годишната Анамарија, која пред две ипол години почина на скопската Клиника за инфективни болести под сомнителни околности. Малото девојче влезе…

0.0000000000000

Трамп го поздрави Заев


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Твитер профил објави дека телефонски разговарал со американскиот потпретседател Мајк Пенс, кој му рекол дека ги поддржува реформите во Македонија. Потпретседателот на САД на премиерот Заев му пренел поздрав од американскиот претседател Доналд Трамп.…

0.0000000000000

Прогласена победа во Мосул над Исламска држава, САД и честиташе на ирачката војска


Оригинален напис: Meta.mk на 10-07-2017.

Губењето на Мосул претставува пропаст на Исламска држава, изјави ирачкиот премиер Хајдар ал Абади за време на официјалното прогласување на ослободување на градот. Коалицијата предводена од САД соопшти дека играчката војска во целост го презела Мосул од рацете на ИД.…

0.0000000000000

Рот ја поздрави интеграцијата на граѓанскиот сектор во реформските процеси


Оригинален напис: Фокус на 10-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, попладнево се сретна со државниот секретар за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Република Германија, Михаел Рот, придружуван од германската амбасадорка во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock