adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Во македонска болница


Оригинален напис: okno.mk/statii на 09-07-2017.

Во македонска болница: -Си носите ли пижами? -Да. -А ќебе и средства за лична хигиена? -Да, и тоа си носам. -А кој е господинот со вас? -Доктор, во случај да немате……

0.0000000000000

0.0000000000000

0.0000000000000

Груевски: СЈО не напаѓа со куп обвиненија за Заев да го смени името и да ја редефинира државата


Оригинален напис: Фокус на 09-07-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, смета дека Специјалното јавно обвинителство ја напаѓа неговата партија, со цел, според него, новата влада да го смени името и идентитетот на македонскиот народ и да ја редефинира државата. -Ние од ВМРО да лежиме во…

0.0000000000000

Архива: Невропсихијатарот Дудучки за Ѓорѓе Иванов: Хорхе Први Паљурски Кутриот


Оригинален напис: Фокус на 09-07-2017.

Текстот е објавен на 16 декември, 2016 година во неделникот со број 1106 Дури два дена по изборите, со своја изјава во јавноста се појави и претседателот Ѓорѓе Иванов, кој истакна дека по конституирањето на Собранието ќе го додели мандатот…

0.0000000000000

Груевски: Ќе ги зацврстиме и збиеме нашите редови и ќе се вратиме на чело на државата


Оригинален напис: Meta.mk на 09-07-2017.

Немаме време ни за жалење ни за кукање. А и не ни доликува. Одиме напред со нов план, со план за победа на идните парламентарни избори и со формирање на влада. Ќе ги зацврстиме и збиеме нашите редови, ќе се…

0.0000000000000

Груевски: Ние баравме инвеститори, тие со Боки 13 се занимаваат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-07-2017.

Никола Груевски на 26-годишнината од УМС на ВМРО-ДПМНЕ во амфитеатарот во Охрид порача дека повторно ќе се врати на власт за брз време. – ВМРО е создадена некогаш во илегала а подоцна во опозиција, и во такви услови знае како…

0.0000000000000

Што содржат предлог измените во Кривичниот законик


Оригинален напис: Правдико на 09-07-2017.

Извршниот Комитет на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), на 29.06.2015 година, на својот состанок одржан во Прага, Република Чешка, донесе одлука градот Скопје и Фудбалската федерација на Македонија да бидат организатори на Европскиот фудбалски СУПЕР КУП во 2017 година. Согласно правилата…

0.0000000000000

Средба на премиерот Заев со израелска бизнис делегација


Оригинален напис: Македонија – А1он на 09-07-2017.

Создадени се услови за унапредување и развој на соработката на полето на економијата меѓу Република Македонија и Државата Израел, оценето е на средбата вечерва во Владата на премиерот Зоран Заев со израелска бизнис делегација, којашто ја предводи поранешниот висок функционер…

0.0000000000000

Груевски: Ќе се преброиме, прочистиме, збиеме и ќе победиме на изборите


Оригинален напис: Фокус на 09-07-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на годишната конференција на партиската Унија на млади сили во Охрид, вечерва изјави дека партијата во следниот период ќе се реорганизира со цел да победи на локалните избори, по кои ќе победи и на предвремени…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock