adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Нов земјотрес вечерва во Охрид со јачина од 3,9 степени


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 21 часот и 31 минути во Охрид. Земјотресот бил на длабочина од 2 километри, на 11 километри северо-западно од Ресен и на 8 километри источно од Косел.…

0.0000000000000

Земјотреси во охридско, 4.1, 2.5 и 3.7 степени


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-07-2017.

Земјотреси со јачина 4,1, 2,5 и 3,7 повторно го тресат охридското епицентрално подрачје. Првиот земјотрес ги вознемири охриѓани во 21 часот и 31 минута. Епицентарот на земјотресот е на 11 километри северо-источно од Охрид и на 6 километри источно од…

0.0000000000000

Фити: МАНУ ќе ги штити темелните вредности и националните интереси


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Македонската академија на науките и уметностите нема да остане и нема и ќе го каже својот став кога ќе ја види содржиата од договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, истакна првиот човек на МАНУ, Таки Фити, во интервју за…

0.0000000000000

Борисов: Бугарија има интерес за стабилна Македонија со евроатланска перспектива


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Во интерес на Бугарија е Македонија да биде стабилна, единствена, независна држава со јасна евроатлантска перспектива, која поминува низ зближувањето на двете земји и откажувањето од антибугарската реторика, што се случуваше последните неколку децении, истакнува бугарскиот премиер Бојко Борисов, како…

0.0000000000000

Како гласи спорниот дел од законот за јазици околу парите и униформите?


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Владините коалициски партнери СДСМ и ДУИ имаат одредени несогласувања во однос на новиот закон за јазици што се однесува на изгледот и јазикот на кој треба да бидат напишани парите и други документи, но и униформите во полицијата, одбраната, здравството……

0.0000000000000

Борисов: Во интерес на Бугарија е стабилна Македонија со јасна евроатлантска перспектива


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-07-2017.

Во интерес на Бугарија е Република Македонија да биде стабилна, единствена, независна држава со јасна евроатлантска перспектива, која поминува низ зближувањето на двете земји и откажувањето од антибугарската реторика, која се случуваше последните неколку децении. Ова го истакнува бугарскиот премиер…

0.0000000000000

СДСМ: ДПМНЕ 11 години се луксузираа, од вечери од стотици евра преку скапо платени мерцедеси, провизии, плацеви, па се до барокни дворци


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Граѓаните секојднено сведочат како ВМРО-ДПМНЕ и неговите функционери расипнички се однесувале кон парите на граѓаните. Од ручеци и вечери од по стотици евра, преку скапо платени Мерцедеси, провизии и плацеви, па се до барокни дворци, функционери на ВМРО-ДПМНЕ и нивни…

0.0000000000000

Гарет: Реформите се добар старт за придвижување на Македонија напред


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Македонија и Грција треба да покажат храброст, политичка волја и флексибилност за да постигнат траен и заеднички прифатлив договор во спорот за името, порача амбасадорот на Британија во земјава, Чарлс Гарет, во интервју за телевизијата Сител. -Но, морам да кажам…

0.0000000000000

СДСМ: Заврши луксузирањето на државна сметка што ВМРО-ДПМНЕ 11 години го практикуваше


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-07-2017.

„Граѓаните секојднено сведочат како ВМРО-ДПМНЕ и неговите функционери расипнички се однесувале кон парите на граѓаните. Од ручеци и вечери од по стотици евра, преку скапо платени Мерцедеси, провизии и плацеви, па се до барокни дворци, функционери на ВМРО-ДПМНЕ и нивни…

0.0000000000000

Јанкулоска: Партизацијата е единствената реформа во МВР


Оригинален напис: Фокус на 08-07-2017.

Единствените реформи кои СДСМ ги прави во МВР се поставувањето на исклучиво партиски кадри на раководни позиции, вели поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во интервју за ТВ Алфа. -Дојде до целосна политизација на МВР со строго партиски кадри…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock