adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Владата ќе расправа за ребалансот на буџетот


Оригинален напис: Meta.mk на 06-07-2017.

Владата утре, со почетокот во 9 часот, ќе ја одржи тринаесеттата седница на која на дневен ред ќе биде предлогот за изменување и дополнување на буџетот на Република Македонија за 2017 година. „Согласно предложениот дневен ред Владата ќе расправа по…

0.0000000000000

Премиерот Заев доби специјално признание „Европска личност на годината“ во Сараево


Оригинален напис: Meta.mk на 06-07-2017.

Премиерот Зоран Заев на бизнис-манифестацијата „Најменаџер и најкомпанија за 2017“ во Сараево доби специјално признание – „Европска личност на годината” и „Носител на позитивни промени во регионот”, соопшти владината прес-служба. Признанието на премиерот Заев му се доделува за неговото „ангажирање…

0.0000000000000

Архива: Ме предупредија да се тргнам од истрагата за Младенов


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

Текстот е објавен на 8 март, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1013 Разговараше Зоран ДИМИТРОВСКИ ФОКУС: Кога за првпат дозна дека МВР подготвува нешто против тебе? КЕЖАРОВСКИ: Во октомври-ноември 2012 година добив покана да се јавам во полициската…

0.0000000000000

Тарaвари вечерва испратил ненајавена инспекција на Клиниката за гинекологија


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва испратил ненајавена инспекција во Клиниката за гинекологија и акушерство, а инспектори во моментот вршат увид и во работата на уште три клиники, објави НОВА ТВ. Од НОВА ТВ појаснуваат дека засега нема информации кои…

0.0000000000000

Премиерот Заев избран за „Европска личност на годината“ во Сараево


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

Премиерот Зоран Заев, на манифестацијата важна за бизнисот во Југоисточна и Средна Европа, „Најменаџер и најкомпанија за 2017″, во Сараево, доби специјално признание, „Европска личност на годината” и „Носител на позитивни промени во регионот”, за ангажирање по прашања од политиката,…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО да ги уништи „бомбите“


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

Специјалното јавно обвинителство не постапува правно и врз основа на аргументи, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Со оглед на фактот што помина законскиот рок за покренување на обвиненија и нови истраги од страна на СЈО и согласно законските нормативи незаконски снимените материјали…

0.0000000000000

Судир меѓу полицијата и демонстрантите пред почетокот на самитот на Г20 во Хамбург


Оригинален напис: Meta.mk на 06-07-2017.

Германската полиција и група демонстранти денеска се судрија на улиците на Хамбург во очи самитот на Г20, кој почнува утре, јавуваат агенциите. Најмалку едно лице било сериозно повредено во насилствата, а на неколку им била укажана помош на самото место,…

0.0000000000000

Заев доби специјално признание – „Европска личност на годината“ во Сараево


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-07-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на манифестацијата важна за бизнисот во Југоисточна и Средна Европа, „Најменаџер и најкомпанија за 2017″, во Сараево, доби специјално признание, „Европска личност на годината” и „Носител на позитивни промени во регионот”, за…

0.0000000000000

Поради политички несогласувања вработените во локалната самоуправа во Боговиње без плата


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

По смртта на градоначалникот на Боговиње, Хазби Идризи, во мај, нема кој да им потпише плата на вработените во локалната самоуправа. Советот не може да се договори да избере в.д. градоначалник. Два месеци се без плата и придонеси за здравствено…

0.0000000000000

Тодоров ја напушти министерската фотеља без да ги избере генијалците со коефициeнт на интелегенција над 140


Оригинален напис: Фокус на 06-07-2017.

Екс министерот за здравство Никола Тодоров ја напушти министерската фотеља без да успее да ги избере генијалците со коефициент на интелегенција над 140, што значи дека пропадна уште еден од многуте најавени проекти на поранешниот прв човек во здравството. Околу…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock