adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Заев потврди дека Обрадовиќ е еден од кандидатите за директор на ЕЛЕМ


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Ексдиректорот на Електростопанството на Србија Александар Обрадовиќ е кандидат за директор на Електрани на Македонија (ЕЛЕМ), државното претпријатие за производство на струја, потврди  денеска премиерот Зоран Заев. Обрадовиќ минатиот месец по скратена постапка доби државјанство од македонската влада. „Александар Обрадовиќ…

0.0000000000000

И во Венецуела се случи 27 април, крвавиот четврток, толпа упадна во Собранието и натепа пратеници


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Демонстранти, кои се приврзаници на Владата во Каракас, насилно влегоа во Парламентот на Венецуела и повредија неколкумина пратеници и новинари. Голем дел од напаѓачите носат качулки. Облечени се во црвено (боја на владејачката партија) и речиси сите носат дрвени палки.…

0.0000000000000

Архива: Цел вмровски мандат за едно снимање на клиника


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Текстот е објавен на 1 мај, 2014 година, во неделникот „Фокус“, во бројот 969 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Само половина час бил пресуден за животот на 65-годишната Стојка Игнатова, по потекло од Штип, која речиси четириесет години живее и работи во…

0.0000000000000

Шестата собраниска седница продолжува утре


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-07-2017.

Пратениците во Собранието на Република Македонија на 6. седница расправаа за избор на Спасе Глигоров за директор на Агенцијата за администрација. По завршувањето на општата расправа Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина Седницата и најави нејзино продолжување утре во…

0.0000000000000

Борче Стамов бараше средба со премиерот Заев


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Градоначалникот на Дојран, Борче Стамов, по вторпат не ја потпишал одлуката за референдумско изјаснување на дојранчани за Казандол и отварање рудници во нивната општина, пишува СДК. Одлуката за референдум, Советот на општина Дојран ја донесе на 19 јуни, откако првата…

0.0000000000000

Иванов: Македонија е пример за двојни стандарди кои се граничат со лицемерие


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Македонија е пример за тоа како една земја може да биде предмет на двојни стандарди кои се граничат со лицемерие, рече претседателот Ѓорге Иванов на 28. годишна сесија на Форумот „Кран Монтана“ во Барселона. Според него Македонија направи многу за…

0.0000000000000

Иванов: Македонија е пример за двојни стандарди кои се граничат со лицемерие


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Македонија е пример за тоа како една земја може да биде предмет на двојни стандарди кои се граничат со лицемерие, рече претседателот Ѓорге Иванов на 28. годишна сесија на Форумот „Кран Монтана“ во Барселона. Според него Македонија направи многу за…

0.0000000000000

Немири во парламентот во Венецуела, повредени неколку пратеници


Оригинален напис: Meta.mk на 05-07-2017.

Десетици провладини активисти упаднаа во седиштето на венецуелскиот парламент кој го контролира опозицијата. Тие упаднале во зградата на парламентот додека траела специјалната седница по повод националниот ден на независноста. Напаѓачите мавале со стапови, фрлале петарди и предизвикале хаос при што…

0.0000000000000

0.0000000000000

Владата ќе го објави договорот со Бугарија пред да го потпише


Оригинален напис: Фокус на 05-07-2017.

Договорот со Бугарија ќе биде објавен пред да биде потпишан и последен збор околу него ќе даде македонскиот Парламент, кој ќе треба да го ратификува, најави денеска премиерот Зоран Заев. -Следи средба на министрите и на нивните кабинети кои треба…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock