adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Охриѓани вечерва ги вознемири нов земјотрес


Оригинален напис: Фокус на 04-07-2017.

Земјотрес со магнитуда од 2.8 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во 22.07 часот во охридското епицентрално подрачје. Според сеизмолозите, се работи за афтершокови по големиот земјотрес што се случи вчера со јачина од 5 степени според Рихтер. Од 18…

0.0000000000000

Земјотрес од 4.1 степен во Охридско


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-07-2017.

Во 00:05 минути земјотрес со јачина од 4.1 степен според Рихтер повторно го потресе охридскиот регион. Епицентарот е на осум километри од Ресен, на длабочина од два километри.…

0.0000000000000

Архива: Каде учат децата на актуелните и поранешните функционери: Од Солун и Москва до Монако и Њујорк


Оригинален напис: Фокус на 04-07-2017.

Текстот е објавен на 9 мај, 2015 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1022 Пишува: Ирена МУЛАЧКА За семејството на претседателот на Русија, Владимир Путин се знае малку, освен тоа дека е женет и разведен и дека има две ќерки.…

0.0000000000000

Антикорупционерите готват извештај за сработеното во изборниот процес


Оригинален напис: Фокус на 04-07-2017.

Комисијата за спречување на корупција и судир на интереси формира работна група, чија задача ќе биде да изготви информација за постапувањето на комисијата во однос на предметите во изборниот процес. Решението до кое дојде Фокус покажува дека работната група треба…

0.0000000000000

Владата ја одложи имплементацијата на Кембриџ програмата за средните училишта


Оригинален напис: Фокус на 04-07-2017.

Владата донесе одлука да се одложи имплементацијата на програмата „Кембриџ“ во средното образование и учениците од септември ќе продолжат да учат според старата програма. -Владата одлучи да биде одложена имплементација на Кембриџ програмата, односно на наставните планови и програми за…

0.0000000000000

Владата го усвои Планот 3-6-9 и усвои изградба на експресен пат Дреново – Градско


Оригинален напис: Фокус на 04-07-2017.

Владата на денешната седница го усвои Предлог планот 3 – 6 – 9, за спроведување на итните реформски приоритети важен за евро – атлантските интеграции на Република Македонија, како и за подигнувањето на квалитетот на живот на граѓаните на Република…

0.0000000000000

Усвоен предлог-планот за итните реформи, деталите дополнително ќе бидат соопштени


Оригинален напис: Meta.mk на 04-07-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница го усвои предлог-планот „3 – 6 – 9“, за спроведување на реформските приоритети, неопходни за евроатлантските интеграции на земјава, соопшти владината прес-служба, додавајќи дека деталите од планот дополнително ќе бидат соопштени. На седницата…

0.0000000000000

Владата ја одложи имплементацијата на Кембриџ програмата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-07-2017.

Владата на денешната седница донесе одлука да биде одложена имплементацијата на Кембриџ програмата за прва година на гимназиското образование, средното стручно четиригодишно образование и за средното стручно тригодишно образование. Министерството за образование и наука е задолжено да го одложи започнувањето…

0.0000000000000

Хојт Ји: САД не поддржуваат менување на границите на Балканот


Оригинален напис: Meta.mk на 04-07-2017.

САД не поддржуваат никакво прекројување на границите на Балканот, порача заменик-помошникот државен секретар на САД, Хојт Брајан Ји. – Границите на балканските земји се јасно дефинирани, меѓународно признаени и не станува збор за спорно прашање. Промената на границите на Балканот…

0.0000000000000

Владата го усвои Предлог планот 3 – 6 – 9 со итните реформски приоритети


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-07-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница го усвои Предлог планот 3 – 6 – 9, за спроведување на итните реформски приоритети важен за евро – атлантските интеграции на Република Македонија, како и за подигнувањето на квалитетот на живот на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock