adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

МОН ги проширува квотите за упис во „Орце Николов“ и во „Раде Јовчевски-Корчагин“


Оригинален напис: Фокус на 03-07-2017.

Министерството за образование и наука соопшти дека се проширува квотата за запишување ученици во прва година во скопските гимназии „Орце Николов“ и „Раде Јовчевски-Корчагин“. Во гимназијата „Орце Николов“ МОН ја проширува квотата за една паралелка и дозволува упис на сите…

0.0000000000000

Серија од три нови земјотреси вечерва во Охрид


Оригинален напис: Фокус на 03-07-2017.

Серија од три земјотреси повторно почувствувани во Охридско. Првиот во 22:16 со интензитет 2.8, вториот 2.9 и третиот 3.1 степен по Рихтерова скала. Во охридскиот регион вечерва се почувствувани уште 14 други земјотреси…

0.0000000000000

Извиднички камп Охрид нуди сместување за исплашените од серијата земјотреси


Оригинален напис: Фокус на 03-07-2017.

Извидничкиот центар во Охрид вечерва на граѓаните им нуди престој во шаторите доколку нивните домови се оштетени или се плашат да останат таму, по серијата земјотреси кои го зафатија овој регион. Обезбедени се шатори, подметачи и вреќи за спиење.  „Извиднички…

0.0000000000000

Три помали земјотреси почувствувани во Охридско


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-07-2017.

Серија од три земјотреси повторно почувствувани во Охридско. Првиот во 22:16 со интензитет 2.8, вториот 2.9 и третиот 3.1 степен по Рихтерова скала.…

0.0000000000000

Сите муслимански пратеници во Бундестагот го поддржале воведувањето брачна еднаквост


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-07-2017.

Во 393-те гласови за поддршка на брачната еднаквост се вбројуваат и сите шест членови на парламентот кои се муслимани. повеќе…

0.0000000000000

Извиднички центар Охрид нуди сместување во шатори за исплашените од серијата земјотреси


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-07-2017.

Извидничиот центар во Охрид вечерва на граѓаните им нуди престој во шаторите доколку нивните домови се оштетени или се плашат да останат таму, по серијата земјотреси кои го зафатија овој регион. Обезбедени се шатори, подметачи и вреќи за спиење. –…

0.0000000000000

Највозрасниот пратеник во македонското Собрание побара легализација на истополовите бракови


Оригинален напис: Фокус на 03-07-2017.

Највозрасниот пратеник во Собранието, Бранко Манојловски од ДУИ денеска побара да се легализираат истополовите бракови во Македонија. Ова тој го побара на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. Како што рече тој, геј луѓето се…

0.0000000000000

(Видео) Моментот кога се случи големиот земјотрес во Охрид


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-07-2017.

Земјотрес во Охрид се случи околу 13.09 часот. Епицентарот беше на околу 5 километри од селото Косел, на длабочина од 10 километри. повеќе…

0.0000000000000

Контроверзна одлука: Сметководителите договориле минимални цени, кои се за три пати повисоки од досегашните!


Оригинален напис: Фокус на 03-07-2017.

Институтот на сметководители и овластени сметководители во Македонија донел контроверзна одлука за усвојување на акт за висината на минималните трошоци за вршење на книговодствени работи и надомест на сметководствени услуги, преку кој всушност се регулира видот на услугите и се…

0.0000000000000

Промена на распоредот за работа во Основиот суд Скопје 1


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-07-2017.

Денеска судиите од Основен суд Скопје 1 одржаа седница на судии која што ВД претседателот на судот ја закажал 8 дена претходно. Седницата била закажана откако во текот на месец мај и јуни оваа година судиите одржале состаноци на кои…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock