adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Архива: Ја фалат Државна, а жените им се породуваат во приватни болници


Оригинален напис: Фокус на 02-07-2017.

Текстот е објавен на 10 спетември, 2015 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1040 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Пред еден месец, 33-годишна родилка починала во Тетовската болница поради лекарска грешка, а бебето се уште се наоѓа во критична состојба на скопската…

0.0000000000000

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка на патот Прилеп – Крушево


Оригинален напис: Meta.mk на 02-07-2017.

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што денеска се случи на патот Прилеп – Крушево, во близина на селото Големо Коњари. Несреќата се случила околу 19.15 часот, кога возила, марка „венто“, од засега непознати причини, излетало…

0.0000000000000

Едно лице загина во сообраќајка на патот Прилеп-Крушево


Оригинален напис: Фокус на 02-07-2017.

Едно лице загина, а тројца се повредени откако воизло излета од патот вечерва во близина на селото Големо Коњари на патот Прилеп-Крушево, соопшти полицијата. Како што соопшти полицијата, незгодата се случила во 19.15 часот кога возило „венто“ излетало од патот.…

0.0000000000000

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Крушево


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-07-2017.

Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Прилеп- Крушево, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.…

0.0000000000000

СДСМ: ДПМНЕ трошеше пари на лажен барок и криминални тендери, а остави 500.000 граѓани во сиромаштија


Оригинален напис: Фокус на 02-07-2017.

По серијата партиски реакции и обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ околу најавата за преполовување и практично укинување на економските промотори, се јави и СДСМ во одбрана на своите политички одлуки. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ досега ги занемаруваше потребите на компаниите,така што во иднина…

0.0000000000000

Треба дополнителен импулс од двете страни во спорот за името, му порачал Иванов на Нимиц


Оригинален напис: Meta.mk на 02-07-2017.

Неопходно е стриктно придржување до рамката во која се водат разговорите за спорот за името – резолуциите на Советот за безбедност, Привремената спогодба и пресудата од Меѓународниот суд на правдата во Хаг, истакнал македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, на средбата со…

0.0000000000000

Иванов се сретна со Нимиц


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-07-2017.

Република Македонија и натаму ќе учествува во процесот што се води под покровителство на ОН. Неопходно е стриктно придржување до рамката во која се водат разговорите-резолуциите на Советот за безбедност, Времената спогодба и пресудата од Меѓународниот суд на правдата во…

0.0000000000000

Иванов до Нимиц: Неопходно е стриктно придржување до пресудата од Меѓународниот суд на правдата


Оригинален напис: Фокус на 02-07-2017.

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево во Скопје се сретна со посредникот на Обединетите нации за името, Метју Нимиц. Како што соопшто претседателскиот кабинет по средбата, Иванов му наглаисл на Нимиц дека во процесот неопходно е стриктно придржување до резолуциите на Советот…

0.0000000000000

Британската премиерка Меј под притисок за ублажување на мерките за штедење


Оригинален напис: Meta.mk на 02-07-2017.

Водечки британски министри вршат притисок на премиерката Тереза Меј да ги ублажи мерките за штедење и да ги укине органичувањата за платите на вработените во државните служби, пишуваат британските медиуми. Весникот „Обсервер“ денеска пишува дека министерот за здравство Џереми Хант…

0.0000000000000

Утре ќе биде променливо облачно и свежо, можни се локални врнежи од дожд


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-07-2017.

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо со засилен северен ветер и повремени локални врнежи од дожд кон пладне и со појава на ретки грмежи. Попладне врнежите ќе престануваат. УВ-индексот ќе изнесува 6. Минималната температура ќе се движи од…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock