adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Желка политика


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-07-2017.

Желка политика! 11 години чекавме, ќе се изначекаме уште долго, долго, долго… Државата ни е киднапирана и сè уште е во рацете на киднаперите! А вие нам – стрпете се? повеќе…

0.0000000000000

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ се за трајно СЈО и специјален суд кој ќе ги гони политичките елити


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираа и побараа дел од раководството на партијата да појасни, кој и зошто се потпишал на одлуката за формирање на СЈО, односно дали за тоа биле прашани партиските тела како општинските, Централниот и Извршниот…

0.0000000000000

Три лица загинаа во сообраќајка на патот Велес – Штип


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Три лица загинаа, а едно е повредено во сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Велес – Штип кај местото „Црна точка“. Според информациите на полицијата, несреќата се случила во 19.45 часот при судир на два „голфа“. Во едното…

0.0000000000000

Пет луѓе починаа од топлотен бран во Софија


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Најмалку пет луѓе починале денеска во Софија како последница високите температури во бугарската престолнина,соопштија службите за вонредни состојби на Бугарија. Меѓу настраданите е и 75 годишен маж, кој отишол да џогира во градскиот парк, но му се слошило, паднал и…

0.0000000000000

Путин разговарал со катарскиот емир за решавање на заливската криза


Оригинален напис: Meta.mk на 01-07-2017.

Рускиот претседател Владимир Путин денеска разговарал со катарскиот ерми Тамим Бин Хамад ал Тани околу решавањето на дипломатската криза во односите на Катар со заливиските земји, соопшти Кремљ. „Лидерите во текот на телефонскиот разговор долго зборуваа за кризата во односите…

0.0000000000000

Видео: Архива „бомба“ на СДСМ: Како Груевски и Миле Јанакиески го договараа рушењето на Космос


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Во една од „бомбите“ што пред две години ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев можеше да се слушне како екс премиерот Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го договараат рушењето со динамит на комплексот…

0.0000000000000

Љубчо објаснува зошто треба да го славиме Илинден заедно со Бугарите?


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Љубчо Георгиевски на неговиот Фејсбук профил напиша негово објаснување зошто не било спорно некои празници да ги прославуваме заедно со Бугарите. Текстот Ви го пренесуваме во целост: „Деновиве се крена прашина околу најавениот договор за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија.Не…

0.0000000000000

ДОМ побара стопирање на активностите и ревизија на концесиите за рудниците Казандол и Иловица


Оригинален напис: Фокус на 01-07-2017.

Партијата ДОМ денеска побара стопирање на активностите и ревизија на концесиите за рудниците Казандол и Иловица. -Најитно треба да се решат рудниците Казандол, Валандовско и Иловица, Струмичко, кои веќе добиле концесии од Министерството за економија и се градат. Бараме стопирање…

0.0000000000000

Клиничка смрт на Јужен тек


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-07-2017.

Газпром се подготвува за целосно повлекување од турскиот пазар. Со ова, секој руски гасовод преку Турција губи секаква смисла. Клечовце-Неготино останува слепа артерија. Моите прогнози за бизнис-апсурдноста на рускиот гасовод во Македонија се остварија (покрај правно-легалниот момент – го гради…

0.0000000000000

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock