adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Фото: Двајца пожарникари вечерва и го спасиле животот на 35-годишна девојка во Карпош


Оригинален напис: Фокус на 30-06-2017.

Двајца пожарникари вечерва и го спасиле животот на 35-годишна девојка во зграда во скопската населба Карпош, откако младата девојка С.П. претходно колабирала, дознава „Фокус“. Според нашите информации, во Карпош се случувала вистинска драма, 35-годишната девојка колабирала пред нејзината врата. Нејзините…

0.0000000000000

СЈО вечерва до Судот ги достави предметите Титаник, Таргет и Тврдина


Оригинален напис: Фокус на 30-06-2017.

Специјалното јавно обинителство вечерва во 21 часот до Судот ги достави предметите Титаник, Таргет и Тврдина. Во овие предмети главни осомничени се е лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и екс директорот на УБК Сашо Мијалков. Кривичниот совет вечерва објави…

0.0000000000000

БЕСА на Заев му ветила поддршка за решенијата важни за граѓаните


Оригинален напис: Meta.mk на 30-06-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска се сретнал со претседателот на БЕСА и со двајца пратеници од партијата, при што добил уверување дека партијата ќе ги поддржи сите решенија што се во полза на граѓаните, информираа од Владата. На средбата, претседателот на…

0.0000000000000

Димитров на Состанокот на министрите за надворешни работи на земјите-учеснички на ПСЈИЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-06-2017.

Делегација од Република Македонија предводена од министерот за надворешни рабори Никола Димитров денеска во Дубровник, во рамки на финалните активности на претседавањето со Процесот за соработка во ЈИЕ на Република Хрватска, учествуваше на Состанокот на министрите за надворешни работи на…

0.0000000000000

Судот не одобри притвори побарани од СЈО, се реши за мерки за претпазливост


Оригинален напис: Meta.mk на 30-06-2017.

Основен суд Скопје 1 вечерва ги соопшти одлуките за пет барања од СЈО, со напомена дека за останатите ќе се решава и јавноста ќе биде информирана утре. Од петте одлуки соопштени кон крајот на денешниот ден се гледа дека не…

0.0000000000000

Судот одлучил за барањата за притвор за Груевски, Мијалков, Јанкулоска, ама одлуката ќе ја соопшти утре


Оригинален напис: Фокус на 30-06-2017.

Судот вечерва објави дел од одлуките за барањата за притвори и мерки за претпазливост, но не ги објави одлуките за првите луѓе на поранешната власт. -Во однос на предлозите од СЈО кои веќе се распоредени и се во работа пред…

0.0000000000000

Михајловски: Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја прифати нашата декларација ако му биде дозволено да расправа


Оригинален напис: Фокус на 30-06-2017.

Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО ДПМНЕ е една можност подобро да ги искажеме нашите ставови, но најбитно – да ги истакнеме принципите, врз база на кои предлагаме да се спроведат суштинските реформи во партијата и да се изготви…

0.0000000000000

Судот им ги одзема пасошите на Латас и Ивона Талевска


Оригинален напис: Фокус на 30-06-2017.

Кривичниот совет вечерва објави дека се донесени одлуки за дел од барањата за притвор и мерки за претпазливост од СЈО. На Ивона Талевска и е одземен пасошот и треба да се јавува во судот секој понеделник, а иста мерка е…

0.0000000000000

Нема притвор за Титаник, се бараат пасоши на обвинети во Тифани, Тортура, Тотал, Тревник


Оригинален напис: Македонија – А1он на 30-06-2017.

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, како што соопштуваат, по детална анализа на фактите и доказите приложени во предлозите, во законски утврдениот рок, донесе решенија со кои не одреди ниту еден притвор, но ќе одзема пасоши. Предлогот…

0.0000000000000

Најжешко попладнево во Демир Капија и Гевгелија, утре времето ќе биде слично


Оригинален напис: Meta.mk на 30-06-2017.

Во Демир Капија и Гевгелија до 17:30 часот попладнево се измерени 42 Целзиусови степени, а во Маврово 30 степени. Според УХМР, во истото време температурата изнесувала 40 степени во Штип, 39 во Петровец и Струмица, 38 во Скопје, Битола, Виница…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock