adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(ВИДЕО) Демонстрант пред Кривичен: Тука сум за да си ги мериме


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-06-2017.

Синоќа се одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје на кој што можеше да се забележат членови и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, а поголемиот дел од демонстрантите не беа расположени за давање изјави за сите медиуми. Еден граѓанин кој протестираше, запрашан…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Демонстрант пред Кривичен: Тука сум за да си ги мериме


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-06-2017.

Синоќа се одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје на кој што можеше да се забележат членови и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, а поголемиот дел од демонстрантите не беа расположени за давање изјави за сите медиуми. Еден граѓанин кој протестираше, запрашан…

0.0000000000000

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ излегоа на протест пред судот поради обвиненијата на СЈО


Оригинален напис: Meta.mk на 29-06-2017.

Неколку стотини граѓани – поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва излегоа на протест пред Основниот суд Скопје 1, каде се одлучува по барањата на Специјалното јавно обвинителство за притвор и за мерки за претпазливост против високи функционери на партијата, меѓу кои и…

0.0000000000000

Владата ќе потпише спогодба со Еурокомпозит и Синдикатот за вработените да земат плата


Оригинален напис: Фокус на 29-06-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница усвои повеќе одлуки кои се однесуваат на заштита на граѓаните од топлото време, како и решенија за вработените во Железници и Еурокомпозит. Владата ја разгледа ситуацијата со пожарот над Караорман, кај Делогожди, струшко.…

0.0000000000000

Макфакс: Судијката Софија Лаличиќ изземена од предметите на СЈО, самата го побарала тоа


Оригинален напис: Фокус на 29-06-2017.

Кривичната судијка Софија Лаличиќ е изземена од предметите на СЈО. Тоа денес самата го побарала од в.д. претседателот на Кривичниот суд, Стојанче Рибарев, дознава Макфакс. Лаличиќ побарала изземање заради тоа што се споменува во една од „бомбите“. Претседателот Рибарев го…

0.0000000000000

Фатиме Фетаи имала сообраќајна несреќа


Оригинален напис: Фокус на 29-06-2017.

Фатиме Фетаи имала мала сообраќајна несреќа, објави телевизија 24. Според првичните информации, Фетаи не била повредена, туку е причинета матерјална штета, кога возило кое било зад неа не успеало да закочи и удрило во возилото на Фетаи. Брзата помош пристигнала,…

0.0000000000000

Бејли: Време е за градење единство меѓу партиите и заедниците за постигнување на заедничката цел


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-06-2017.

Мостот е моќна метафора за врски и напредок. Да се градат мостови значи да се зближат луѓето, да се надминат разликите и да се оди напред. Јас ја гледам Амбасадата на САД како еден таков метафоричен мост, бидејќи работиме со…

0.0000000000000

Членови на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд


Оригинален напис: Фокус на 29-06-2017.

По денешната најава на Груевски дека веќе нема да бидат конструктивни, членови на ВМРО-ДПМНЕ вечерва излегоа да протестираат пред Кривичниот суд во Скопје. Во моментов има околу 300 луѓе, а сообраќајот од крстосницата булевар .„К.Мисирков“ и булевар „Г.Делчев“ кон ул.„Беласица“…

0.0000000000000

ФОТО: Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-06-2017.

Стотина граѓани вечерва протестираат пред Кривичниот суд кој одлучува по притворите кои ги побара Специјалното јавно обвинителство. На протестот за кој граѓаните велат дека е спонтан, може да се видат партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивни пратеници. Насобраните граѓани не…

0.0000000000000

Шекеринска: Македонија со континуирана поддршка на мисиите на НАТО


Оригинален напис: Македонија – А1он на 29-06-2017.

Министерката за одбрана на Република Македонија Радмила Шекеринска вечерва се обрати на состанокот на Северноатлантскиот Совет на НАТО, на кој учествуваат 39 министри за одбрана на земји членки на НАТО и земји кои имаат учество во мисијата „Одлучна поддршка“ во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock