adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Помирување помеѓу Македонците и Бугарите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-06-2017.

Итрините од типот македонските историчари да си зборуваат она што го зборувале досега, а политичарите ќе го решеле проблемот политички (?) нема да поминат ниту кај едната ниту кај другата страна. повеќе…

0.0000000000000

Предложен е Закон за докторска дејност


Оригинален напис: Правдико на 27-06-2017.

Со Предлог- закон ќе се уредат условите, организација и начинот на вршењето на докторската дејност, правта и должностите на докторите на медицина, контрола на докторската дејност, вреднување на докторскиот труд, лиценца за работа на докторот на медицина, издавање, продолжување, престанок…

0.0000000000000

Екс советниците на Тодоров – анонимни ликови, со по неколку функции во управни одбори и колекционери на уметнички слики и благородни метали


Оригинален напис: Фокус на 27-06-2017.

Кабинетот на екс министерот за здравство Никола Тодоров „вриеше“ од државни советници, кои напредуваа со брзина на светлината и само во рок од една година имаа скок од по неколку функции. Сепак, и по заминувањето на Тодоров од министерството за…

0.0000000000000

Средба Заев-Каранза: Достапност на правдата за сите граѓани во државата


Оригинален напис: Фокус на 27-06-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија, Рамон Абароа Каранза. Шпанскиот амбасадор Каранза пренесе честитка до премиерот Заев од шпанскиот премиер Маријано Рахој, за преземањето на должноста претседател на Владата на…

0.0000000000000

Галерија: Цела Грција во ѓубре, ѓубреџиите штрајкуваат седум-осум дена


Оригинален напис: Фокус на 27-06-2017.

Веќе седум-осум дена ѓубреџиите штрајкуваат во Грција, со што земјата е затрупана во ѓубре на секој чекор. Од фотографиите што беа испратени до редакцијата на „Фокус“ може да се забележи дека насекаде околу контенјерите е полно со ѓубре и дека…

0.0000000000000

Владата го спасува Суперкупот во Скопје, одвои дополнители средства за отстранување на пречките


Оригинален напис: Фокус на 27-06-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор да издвои средства во висина од 7 милиони денари од приходи од тековното работење на ова…

0.0000000000000

Австралија објави податоци од пописот во 2016, 98.441 се изјасниле како Македонци


Оригинален напис: Фокус на 27-06-2017.

Австралиското биро за статистика денеска ги објави првите податоци од пописот во 2016 година, според кој 98.441 лице се изјасниле дека имаат македонско потекло. Во 2011 овој број изнесувал 93.570. На прашањето за јазикот што го зборуваат дома, на пописот…

0.0000000000000

Пломп: Постои видлив ентузијазам во државата од работата на новата Влада


Оригинален напис: Meta.mk на 27-06-2017.

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Холандија, Ваутер Пломп, кој во име на холандскиот премиер Марк Руте, му честиташе за стапувањето на должност. Холандскиот амбасадор, како што соопштуваат во кабинетот на премиерот, изразил големо задоволство од изборот…

0.0000000000000

Средба Заев-Каранза: Мудрите политики отворија можност за развој на Македонија, Влада работи по европски вредности


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-06-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Шпанија, Рамон Абароа Каранза. Шпанскиот амбасадор Каранза пренесе честитка до премиерот Заев од шпанскиот премиер Маријано Рахој, за преземањето на должноста претседател на Владата на…

0.0000000000000

Разрешен Александар Ѓорѓиев од функцијата портпарол на Владата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-06-2017.

Досегашниот портпарол на Владата на Република Македонија, Александар Ѓорѓиев беше расрежен од дожноста на денешната владина седница. Тој во 2012. година беше именуван за портпарол на Владата на Република Македонија. Претходно беше државен советник за односи со јавност во Канцеларијата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock