adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создава страв кај судиите


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека владеачката партија на премиерот Зоран Заев создава страв кај судиите, со цел да внесе партиски кадри и да го контролира судството. – Партијата на екс-премиерот Никола Груевски тврди дека сите законски решенија и реформи кои…

0.0000000000000

Фото: Моден стил на Груевски, блузи со В израз


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Првата асоцијација на блузи со В израз е Никола Груевски, бившиот премиер, кој ваквите блузи, во разни бои ги носеше во текот на сите свои мандати и во разни пригоди. Без да консултира стилист, самиот решавајќи дека тоа е неговата…

0.0000000000000

Димитров и Османи утре на работен појадок со Прибе


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи утре во просториите на Министерството за надворешни работи ќе одржат работен пoјадок со германскиот експерт Рајнхард Прибе, соопштија од МНР. Прибе, како што претходно најави еврокомесарот за…

0.0000000000000

ВМРО-НП Охрид: Бараме раздружување на МЈП Проаква


Оригинален напис: Македонија – А1он на 26-06-2017.

„ВМРО – Народна партија од Охрид бара од новата влада на Република Македонија да донесе одлука за раздружување на МЈП Проаква. Бараме ова меѓуопштинското јавно претпријатие да се раздели на три единици: Водовод Охрид, Водовод Струга и Колекторскиот систем како…

0.0000000000000

Прибе утре на работен појадок со Димитров и Османи во МНР


Оригинален напис: Meta.mk на 26-06-2017.

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи утре во просториите на Министерството за надворешни работи ќе одржат работен пoјадок со германскиот експерт Рајнхард Прибе, соопшти МНР. Прибе, како што претходно најави еврокомесарот за проширување…

0.0000000000000

Врховниот суд на САД делумно ја врати на сила забраната за влез на државјани од шест земји


Оригинален напис: Meta.mk на 26-06-2017.

Врховниот суд на САД врати на сила дел од извршната наредба на американскиот претседател Доналд Трамп со која им се забранува влез во земјата на државјани на шест муслимански земји. Ваквиот исход следува откако највискиот суд во САД денеска оспори…

0.0000000000000

Консензус за реформските процеси побарал Хан од лидерите на албанските партии


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Интегративните процеси, соработката меѓу партиите и неопходноста од консензус околу реформските процеси биле во фокусот на средбите на лидерите на албанските парламентарни партии – Али Ахмети (ДУИ), Билала Касами (Беса), Мендух Тачи (ДПА) и Зијадин Села (Алијанса за Албанците) со…

0.0000000000000

Видео: Архива „бомба„ на СДСМ: Како Протогер се закануваше со завршување на семејства во ендек, ако не гласаат за ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Во период, кога новата влада само што ги избра новиот Генерален секретар на владата Драги Рашковски, кој редовно се појавува по медиумите и објавува се што правеле „вмровците“, да се потсетиме на седмата „бомба“ што ја објави лидерот на СДСМ,…

0.0000000000000

Потребна е соработка и консензус, им порача Хан на лидерите на албанските партии


Оригинален напис: Meta.mk на 26-06-2017.

Интегративните процеси, соработката меѓу партиите и неопходноста од консензус околу реформските процеси биле во фокусот на средбите на лидерите на албанските парламентарни партии – Али Ахмети (ДУИ), Билал Касами (Беса), Мендух Тачи (ДПА) и Зијадин Села (Алијанса за Албанците) со…

0.0000000000000

Македонка во Турција држела 40 Кубанки како бело робје и ги принудувала на проституција


Оригинален напис: Фокус на 26-06-2017.

Македонска државјанка е приведена во Турција под обвинеие дека прелажала 40 Кубанки и од нив направила проститутки. Како што пишуваат турските медиуми, таа преку својата агенција за посредување на интернет ангажирала 40 девојки од Куба, на кои им ветила танчерски…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock