adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Еди Рама победник на изборите според излезните анкети


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Владејачката Социјалистичка партија во Албанија на чие чело се наоѓа актуелниот премиер Еди Рама е победник на парламентарните избори, покажуваат излезните анкети. Според анкетите, партијата ќе освои меѓу 45 и 49 отсто од гласовите, а опозициската Демократска партија ќе има…

0.0000000000000

Големо невреме во Словенија и Хрватска


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Силниот ветер и дожд предизвикаа големи проблеми во Словенија и Хрватска. Невремето прво го погоди јужниот дел на Словенија, а потоа и останатите делови од земјата, по што се премести во Хрватска. Ветрот, на одделни места, корнеше дрвја, поради што…

0.0000000000000

Фото: Моден стил: Едноставно, Катица


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Сите што зборуваат за начинот на облекување на Катица Јанева, ништо не прочитале за правилата на облекување во официјалните организации и институции, ниту за стилот. Катица Јанева си обезбеди право за неа да не важат правилата на облекување поради функцијата…

0.0000000000000

Рама води на изборите во Албанијa, гласањето мина со пукање, купување гласови и со слаб одѕив


Оригинален напис: Meta.mk на 25-06-2017.

Владејачката Социјалистичка партија, која ја предводи Еди Рама е победник на денешните парламентарни избори во Албанија, покажуваат анкетите од излезноста, според кои оваа партија ќе освои меѓу 45 и 49 отсто од гласовите. Опозициската Демократска партија ќе има до 34…

0.0000000000000

Рама води на изборите во Албанијa, гласањето мина со пукање, купување гласови и со слаб одѕив


Оригинален напис: Meta.mk на 25-06-2017.

Владејачката Социјалистичка партија, која ја предводи Еди Рама е победник на денешните парламентарни избори во Албанија, покажуваат анкетите од излезноста, според кои оваа партија ќе освои меѓу 45 и 49 отсто од гласовите. Опозициската Демократска партија ќе има до 34…

0.0000000000000

Видео: Архива „бомба“ на СДСМ: Како Груевски, Јанкулоска и Протогер ги партизирале сите институции, вработувале свои, а ги бркале неподобните


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Откако СДСМ ја формираше новата влада, во јавноста можеше да се слушне за целосна партизација од страна на ДПМНЕ во сите државни институции. Од новиот владин кабинет планираат да ги задржат сите вработени, но денеска генералниот секретар на владата, Драги…

0.0000000000000

Баклава за Рамазан Бајрам за политичарите


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Исламската верска заедница по трет пат ја организираше манифестацијата „Бајрамска баклава“ каде по повод празникот Рамазан Бајрам ги покани политичарите и дипломатите на баклава. Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, испрати пораки за соживот,обединување, соживот и меѓусебно почитување во земјата. На…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со препукувања за даноците


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека мерката која ја најавува новата влада за воведувањето на прогресивен данок ќе значи осиромашување на државата. „Менувањето на даночната политика, воведување на таканаречениот прогресивен данок и напуштањето на таканаречениот рамен данок, сериозно ќе значи осиромашување…

0.0000000000000

Коњ пропадна во шахта кај обиколница, спасен од мештаните


Оригинален напис: Фокус на 25-06-2017.

Неколкумина скопјани денеска спасија коњ кој пропаднал во отворена шахта за атмосферска канализација од обиколницата кај Кучевачка Бара, објави порталот СДК. Коњот го спасиле дел од мештаните и во акцијата за спасување учествувале багерист и велосипедисти кои случајно го забележале…

0.0000000000000

Двајца македонски државјани фатени во Косово со фалсификувани евра


Оригинален напис: Meta.mk на 25-06-2017.

Косовската полиција уапсила двајца македонски државјани на граничниот премин Хан Елези-Блаце, на косовско-македонската граница, поради поседување 4.190 фалсификувани евра. „Кај македонските државјани пронајдени и запленети се 75 банкноти од по 50 евра,19 банкноти од по 20 евра, три банкноти од…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock