adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Видео: Тепачка на граничниот премин „Богородица“


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Огромната гужва и километарските редици на автомобили кои денеска заглавија на граничниот премин „Богородица“ ги кренаа страстите кај возачите. На социјалните мрежи се појави видео на кое еден од нервозните возачи, со клоци и тупаници напаѓа и удира возач кој…

0.0000000000000

Фото: Моден стил: Фатиме Фетаи не е само обвинителка и жена, таа е концепт


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Фатиме Фетаи е првата жена на јавната сцена во Македонија, која, без разлика на професијата, не се плаши да покаже индивидуалност. Да ја избирале на некој кастинг, би можеле многу да се помачат, на исто место, да ги најдат интелигенцијата,…

0.0000000000000

Гол и пијан скопјанец удирал полицајци на Родос


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Министерството за внатрешни работи на Грција денеска информираше дека 30-годишен скопјанец бил осуден на 20 месеци затвор затоа што под дејство на алкохол нападнал тројца полицајци на Родос, пренесе сајтот Прототема. Македонецот пред судските органи во Грција изјавил дека поради…

0.0000000000000

ФФМ: Писмото до Владата беше препратено по седум минути


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Писмото од УЕФА од 15 јуни со недостатоците на стадионот „Филип Втори“ за Суперкупот не патувало седум дена од ФФМ до Владата како што тврди Рашковски, туку само седум минути, реагираат од фудбалската федерација на Македонија. Од ФФМ велат дека…

0.0000000000000

Иванов – Вучиќ: Отворените прашања треба да ги решат институциите


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Отворените прашања меѓу Македонија и Србија треба да бидат разгледани преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија за нив, порача македонскиот претседател Ѓорге Иванов по средбата со неговиот српски колега Александар Вучиќ. Според Иванов, двајцата имале конструктивна средба и…

0.0000000000000

Братот на Мукоски го демантира Рашковски


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Сопственикот на фирмата „Атриум“ од Вевчани, Бобан Мукоски во реакција до Телевизијата 24 ги демантира тврдењата на генералниот секретар на владата, Драги Рашкоски. Според него Рашковски говорел невистини и цената што била кажана на прес конференцијата била за четири пати…

0.0000000000000

Нов пожар во Лондон – повторно гори зграда


Оригинален напис: Meta.mk на 24-06-2017.

Најмалку едно лице е повредено во пожар кој изби во зграда во источен Лондон, а со огнот се борат 72 пожарникари. Како што пренесува „Раша тудеј“, пожарот избил на третиот кат на зградата и се проширил на покривот, а едно…

0.0000000000000

Честитка по повод Рамазан Бајрам од Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-06-2017.

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи упати честитка до реис ул улема хаџи сулејман ефенди Реџепи по повод по повод празникот Рамазан Бајрам. – Дозволете ми Вам лично и на членовите на Ријасетот, муфтиите, имамите и на…

0.0000000000000

Честитка од Џафери по повод Рамазан Бајрам


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-06-2017.

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка по повод празникот Рамазан Бајрам. – Дозволете ми во мое име и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија, на Исламската верска заедница и на сите муслимански верници…

0.0000000000000

Американски воени конвои следниот месец во Македонија


Оригинален напис: Фокус на 24-06-2017.

Конвои од 100 возила и инжинерска опрема следниот месец, на 26 јули ќе влезат во Македонија. Два дена подоцна на Криволак ќе започне заедничка обука на македонската и американската војска како дел од вежбата „Dragoon Ride 17“. Од АРМ соопштија…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock