adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Ексклузивни фотографии од затворот „Идризово“: Во ќелија со влага и мувла спијат 16 осуденици


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Откако „Фокус“ објави дека во македонските затвори, речиси се може да се купи со пари, од ќелија без влага и лебарки, со интернет и телевизор, па се до дрога, алкохол и жени, затвореници од затворот „Идризово“ ни пратија фотографии со…

0.0000000000000

Архива: Приватните универзитети не кубурат со кадар и опрема, но паѓаат на надворешно оценување


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Текстот е објавен на 20.03.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1009 Веднаш по политичките промени, новата влада го укина екстерното тестирање во основните и средните училишта и дисперзираните студии на државните универзитети, а новата министерка Рената Десковска – Тренеска…

0.0000000000000

Иванов на инагурацијата на Вучиќ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-06-2017.

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, соопшти Кабинетот на претседателот на Република Македонија. На свечената церемонија што се одржа во „Палата Србија“, присуствуваа…

0.0000000000000

Тешко повредена кавадарчанка откако автомобил удрил во неа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-06-2017.

Со тешки телесни повреди се здобила вечерва кавадарчанка, родена 1959 година, откако автомобил удрил во неа во новиот центар на Кавадарци, во близина на новоизградената црква „Света Петка”. Началникот на кавадаречката служба за итна медицинска помош Антоан Паракеов информира дека…

0.0000000000000

Ректорот им се извини на наградените професори: Церемонијата ќе се одржи во друг термин


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски, поладнево испрати соопштение во кое им се извинува на професорите кои денеска чекаа да ги примат наградите, но тој не се појави. -За жал, траењето на седницата на Ректорската управа поради бројните дискусии се одолжи…

0.0000000000000

Димитров: Во договорот со Бугарија ќе биде признат македонскиот јазик


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Бугарија ќе го прифати македонскиот јазик, вели министерот за надворешни, Никола Димитров, по дводневниот престој во соседна Бугарија оваа недела, пренесува телевизија 21. Шефот на македонската дипломатија додава дека Договорот за добрососедство е составен врз основа на Декларацијата потпишана меѓу…

0.0000000000000

„Јасна иднина“: Владата нека прави ревизија за доделените средства, ама парите да не ни ги запира


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Граѓанското здружение „Јасна иднина“ од Небрегово денеска ја осуди одлуката на владата за стопирање на исплатата на средствата за невладините организации која ја донесе претходната влада откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски најави „десоросоизација“. -Согласно потпишаниот договор, ние сме почнале…

0.0000000000000

Средба Османи-Пломп: Испорачување на реформите за евроинтеграција на Македонија


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Холандија, Валтер Пломп. Како што информираат од Секретаријатот за европски прашања, вицепремиерот Османи потенцираше дека Холандија отсекогаш претставувала еден од нашите најискрени поддржувачи…

0.0000000000000

Џафери ќе се залага за поинтензивна парламентарна соработка со Норвешка


Оригинален напис: Meta.mk на 23-06-2017.

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска на шефот на норвешката дипломатија Борге Бренде му заблагодарил за помошта и поддршката што Норвешка ѝ ја дава на Македонија во процесот на евроатланската интеграција и истакнал дека ќе се залага за поинтензивна парламентарна…

0.0000000000000

Царовска: За посвојување деца одлучувале нестручни лица на кои Диме Спасов им давал високи хонорари


Оригинален напис: Фокус на 23-06-2017.

Во Министерството за труд и социјала се делеле високи хонорари на вработени кои парите ги добивале паралелно со платите. Станува збор за вработени раководители на сектори, државни советници, луѓе од кабинетот на екс министерот Диме Спасов. Висината на нивните хонорари…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock