adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Иднината на левицата во Европа


Оригинален напис: okno.mk/statii на 22-06-2017.

Позициите на левиот центар ќе слабеат сè повеќе, тие уште сега немаат иднина, со што се отвора простор за радикалните проевропски леви опции. повеќе…

0.0000000000000

Словенија: Уапсени се 22 лица за трговија со дрога


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

Словенечката полиција, денеска објавила дека во рамките на обемната истрага во средата,, извела 25 куќни претреси низ целата територија на Љубљана и Цеље. Во рамките на акцијата е разбиена голема криминална мрежа за која има сомнеж дека месечно во Словенија,…

0.0000000000000

Советување: „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“организира на советување на тема „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“ што ќе се одржи на 4 јули (вторник) 2017 година во просториите на Академијата. Советувањето е наменето за судии,…

0.0000000000000

Советување: „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“организира на советување на тема „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“ што ќе се одржи на 4 јули (вторник) 2017 година во просториите на Академијата. Советувањето е наменето за судии,…

0.0000000000000

Влада: Под лупа тендер на ЕЛЕМ и финансирање на невладини организации


Оригинален напис: Фокус на 22-06-2017.

Владата на денешната седница констатираше дека во предизборниот период Генералниот секретаријат на Владата донел одлука за финансирање здруженија и фондации со средства од Буџетот во висина од околу 50 милиони денари или 850 илјади евра. Поради постоењето сериозни индиции за…

0.0000000000000

Советување: „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја“


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја на 11 јули 2017 година во просториите на Академијата, со почеток во 9:00 часот. Советувањето е наменето за судии,…

0.0000000000000

Советување: „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја“


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја на 11 јули 2017 година во просториите на Академијата, со почеток во 9:00 часот. Советувањето е наменето за судии,…

0.0000000000000

(ФОТО) Свечено доделување на лиценци за адвокати во јунска сесија 2017 година


Оригинален напис: Правдико на 22-06-2017.

На свеченоста се обрати заменик претседателот на Адвокатската комора на РМ (АКРМ), г. Боро Тасевски, кој во името на Адвокатската комора на РМ на новите адвокати им посака многу успех во работата и им порача да го штитат достоинството и…

0.0000000000000

Чавков се лади на Левкада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-06-2017.

Откако се саморазреши, Митко Чавков замина да се одмори во Грција. Со сандали и лап топ, досегашниот прв човек на Бирото за Јавна Безбедност кој „дрмаше“ во полицијата, може да се забележи сам во Копла Бич барот на Левкада. Тој…

0.0000000000000

Архива: Македонските болници како хорор-филм


Оригинален напис: Фокус на 22-06-2017.

Текстот е објавен на 21 август, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1037 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Пред парламентарните избори на 5 јули, 2006 година, тогаш опозициската ВМРО-ДПМНЕ излезе со изборна програма, која беше добитна за партијата. Во програмата наречена…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock