adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Туфекџиќ: Треба да внимаваме да не носиме закони кои ќе ја зголемат дискриминацијата на жените


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Пратеничката Ивана Туфекџиќ за предложените законски измени за продолжување на породилното отсуство што ги поднесе ВМРО-ДПМНЕ, вели дека вакви предлози не можат да бидат носени или поддржани без широка јавна дебата на стручната јавност, специјализираните здруженија на граѓани и општата…

0.0000000000000

Даштевски и Науновски „платени пропагандисти“ на ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Професорот Александар Даштевски, човекот што редовно се презентира како експерт и ги брани политиките на досегашната власт, во 2016 година беше награден како член на Комисијата за заштита од дискриминација, која во меѓувреме ја следеа низа скандали. Уште во првиот…

0.0000000000000

Боки се откажа од претседателската плата: Сите мои примања ќе ги донирам на загрозени граѓани!


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Популарниот шоумен и активист за човекови права, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, не престанува да ја изненадува и истовремено воодушевува јавноста. Денес, во очи утрешната свечена седница и превземање на функцијата претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество, тој…

0.0000000000000

Алтхаузер: Германија продолжува со континуираната поддршка на патот на Република Македонија кон евроатлантските интеграции


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска се сретна со амбасадорката на Сојузна Република Германија во Република Македонија, Кристине Алтхаузер. Упатувајќи честитки до претседателот Џафери за неговиот избор, амбасадорката истакна дека пред новиот собраниски состав стојат многу важни…

0.0000000000000

ВМРО на Каракачанов го пречека Заев: Добредојдовте дома!


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Претставници на ВМРО-БНД, чиј лидер е Красимир Каракачанов, денеска го пречекаа македонскиот премиер во Софија со натпис „Добредојдовте дома!“. Каракачанов е дела од владата на Бојко Борисов и е министер за одбрана. На официјалната страница на ВМРО-БНД беше објавено дека…

0.0000000000000

Фрчковски: Ние сме народ со самодоверба, нашиот јазик е признат, Бугарија може да си мисли што сака


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Професорот Љубомир Фрчковски во вечерашното гостување на телевизија 24 зборуваше за тоа дека ние Македонците сме народ со самодоверба, си ја знаеме историјата и за тоа немаме потреба да добиваме одобрение или согласност од Бугарија. -Македонскиот јазик е признаен од…

0.0000000000000

Груевски: Македонија да почне да преговара за членство во ЕУ, а не да се говори за одмрзнување на препораки


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-06-2017.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со партиска делегација денеска пристигна во тридневна работна посета на Брисел, каде вечерва во Европскиот парламент се сретна со претседателот на Комитетот за надворешни работи на ЕП (АФЕТ), Дејвид Мекалистер, а потоа и со претседателот…

0.0000000000000

Јанкулоска за Заев: Црпнатиот урива рекорди!


Оригинален напис: Македонија – А1он на 21-06-2017.

Со речник несвојствен за поранешен министер за внатрешни работи и за политичар, Гордана Јанкулоска на Твитер го нападна премиерот Зоран Заев. Црпнатиот урива рекорди!Уште на првата посета во странство @Zoran_Zaev го надмина и ЉуБчо-декларираниот Б'лгарин. pic.twitter.com/YMQwXPfsBB — Gordana Jankuloska (@G_Jankuloska)…

0.0000000000000

Бундестагот изгласа повлекување на германските трупи од базата Инџирлик


Оригинален напис: Meta.mk на 21-06-2017.

Германскиот парламент изгласа повлекување на своите трупи од воздушната база Инџирлик во Турција. Трупите, поради новите тензии помеѓу Берлин и Анкара, ќе бидат префрлени во Јордан. Пратениците на Бундестагот, односно 461 од 569 гласале за префрлување на опремата и војниците…

0.0000000000000

Зекири до Ѓорчев: Сакавте да нè турнете во војна и конфликт на 27 април


Оригинален напис: Фокус на 21-06-2017.

Пратеникот Мухамед Зекири од редовите на СДСМ во денешната дебата на Канал 5 му рече на Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ дека на 27 април кога насилници упаднаа во Собранието и тепаа пратеници, ВМРО-ДПМНЕ сакале да предизвикаат војна и конфликт. -Единствените…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock