adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Повторно почувствуван земјотрес во охридскиот регион


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-06-2017.

Нов земјотрес со јачина од 2,4 степени е почувствуван вечерва во охридскиот регион нешто пред 23 часот. Епицентарот бил на 9 километри северо-источно од Охрид на длабочина од 2 километри.…

0.0000000000000

Милан Ристески повеќе не е директор на Онкологија, беше во Собранието на крвавиот четврток


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Милан Ристески повеќе не е директор на скопската Клиника за онкологија и радиотерапија, истакна министерот за здравство Арбен Таравари во дебата на 24 вести. Тој беше дел од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“, а беше и учесник во Собранието…

0.0000000000000

Марија Хаџи-Лега го напушта директорското столче на скопска Гинекологија, на нејзино место доаѓа Викторија Јовановска?


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Актуелната директорка на скопската Клиника за Гинекологија, Марија Хаџи-Лега во најскоро време ќе го напушти директорското столче, а на нејзино место најверојатно ќе седне доктор Викторија Јовановска, дознава „Фокус“. Сегашната директорка позади себе влече куп скандали, почнувајќи од алармантните бројки…

0.0000000000000

Новиот Закон за прекршоци во Република Македонија-реформа или (про)форма?


Оригинален напис: Правдико на 20-06-2017.

Прекршокот како едно предкривично противправно дејствие, треба на некој начин да делува како предупредување за поголем вид одговорност-кривична, а не со него да се воспоставува одговорност поголема од онаа во случај на извршување на кривично дело. Прекршочното право секогаш мора…

0.0000000000000

Таравари: Сакаа да ја исклучат водата на скопските клиники, затоа што десет години не била платена


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Кога седнав на министерското столче, се соочив со многубројни проблеми. Сакаа да ја исклучат водата на скопските клиники, затоа што десет години не била платена, истакна министерот за здравство Арбен Таравари во дебата на 24 вести – Имаме еден куп…

0.0000000000000

Младата фудбалска репрезентација ги постигна првите голови на Европско првенство


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешно со репрезенацијата на Србија. Крајниот резулат гласеше 2-2, а овие два гола беа први што македонската репрезентација ги постигнала на едно Европско првенство, со оглед на тоа дека е и прво учество…

0.0000000000000

Младата фудбалска репрезентација ги постигна првите голови на Европско првенство


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешно со репрезенацијата на Србија. Крајниот резулат гласеше 2-2, а овие два гола беа први што македонската репрезентација ги постигнала на едно Европско првенство, со оглед на тоа дека е и прво учество…

0.0000000000000

Се сруши „канадер“ гасејќи го катастрофалниот пожар во Португалија


Оригинален напис: Meta.mk на 20-06-2017.

„Канадер“ кој го гасел катастрофалниот пожар во Португалија денеска се срушил во областа Педрогао Гранде, јавуваат светските агенции. Португалските власти ја потврдиле несреќата, но засега нема информации за евентуални жртви. Како што пренесува „ХРТ“, посадата на „канадерот“ ја сочинувале две…

0.0000000000000

УПОЗ и министерот Николовски договорија потпишување Колективен договор за вработените во Министерството


Оригинален напис: Фокус на 20-06-2017.

Да почне постапката за дефинирање и потпишување на Колективниот договор за вработените во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ). Ова денеска го договорија министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и Пеце Грујовски, претседателот на Синдикатот на работниците…

0.0000000000000

Средба на министерот Николовски со синдикатот на УПОЗ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-06-2017.

Да почне постапката за дефинирање и потпишување на Колективниот договор за вработените во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ). Ова денеска го договорија министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и Пеце Грујовски, претседателот на Синдикатот на работниците…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock