adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Даноците го зголемуваат јазот помеѓу богатите и сиромашните


Оригинален напис: Фокус на 19-06-2017.

Даночната политика не им оди во прилог на граѓаните на Република Македонија кои преживуваат со минималната плата од 150 евра. Даноците кои тие ги плаќаат се процентуално несразмерно поголеми од оние на лицата кои се рангирани највисоко на листата на…

0.0000000000000

Груевски на средба со Жбогар: Партијата е посветена на евроатлантската интеграција


Оригинален напис: Фокус на 19-06-2017.

Шефот на делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар, денеска остварил средба со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Поранешниот премиер му соопштил на евроабмасадорот дека ВМРО-ДПМНЕ е посветена на евроатлантската интеграција. Евроамбасадорот Жбогар на својот „Твитер“ профил напиша дека ја…

0.0000000000000

Груевски му соопштил на Жбогар дека ВМРО-ДПМНЕ е посветена на евроатланската интеграција


Оригинален напис: Meta.mk на 19-06-2017.

Шефот на делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар, денеска се сретнал со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Поранешниот премиер му соопштил на евроабмасадорот дека ВМРО-ДПМНЕ е посветена на евроатлантската интеграција. „Ја ценам отворената дискусија со Никола Груевски. Се обврзав…

0.0000000000000

ЕЛЕМ ги игнорираше барањата на Владата, објавен тендерот за изградба на топлификација


Оригинален напис: Фокус на 19-06-2017.

И покрај барањата од страна на Владата привремено да се замрзнат тендерите за изградба на топлификацијата на Битола, заедно со Логоварди и Новаци, ЕЛЕМ го објави тендерот тежок 46 милиони евра. „Без разлика дали ЕЛЕМ се задолжува, тоа е задолжување…

0.0000000000000

ОН: Низ светот раселени се 65,6 милиони луѓе


Оригинален напис: Meta.mk на 19-06-2017.

Рекордни 65,6 милиони луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови до крајот на 2016 година, поради војни, насилство и прогон, информираат од Обединети нации. Оваа бројка претставува скок од 300.000 раселени лица од крајот на 2015 година, но е…

0.0000000000000

Градоначалникот Трајановски приреди ифтар вечера


Оригинален напис: Македонија – А1он на 19-06-2017.

По повод рамазанските пости, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски вечерва приреди ифтар вечера. На ифтар вечерата присуствуваа претставници од Градот Скопје, членови на Советот на Град Скопје, претставници од јавните претпријатија, културните институции и средните училишта коишто се во…

0.0000000000000

Владина делегација на чело со Заев утре и задутре во посета на Бугарија


Оригинален напис: Meta.mk на 19-06-2017.

Утре и задутре владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и министерот за култура Роберт Алаѓозовски ќе престојува…

0.0000000000000

Зврлевски може да биде разрешен, предлогот пристигна до Собранието


Оригинален напис: Фокус на 19-06-2017.

Владиниот предлог за разрешување на Зврлевски од функцијата државен јавен обвинител денеска пристигна до Собранието. Судбината на јавниот обвинител Марко Зврлевски сега е во рацете на пратениците. Имајќи ги предвид ставовите на парламентарното мнозинство, епилогот на седницата веќе се знае…

0.0000000000000

Во бродолом на Медитеранот се удавиле 130 мигранти


Оригинален напис: Meta.mk на 19-06-2017.

Речиси 130 мигранти се пронајдени мртви во Медитеранот откако чамецот на кој се наоѓале потонал, соопшти Меѓународната организација за миграција. Портпаролот на организацијата Флавио ди Џакомо изјави дека мигрантите се пронајдени недалеку од крајбрежјето на Либија, од каде се обиделе…

0.0000000000000

Дивна Пешиќ тврди дека татко и е жртва, мајката на девојчето порача – Срам да ви е!


Оригинален напис: Фокус на 19-06-2017.

,,Не можам да поверувам како моралните вредности веќе и не постојат кај вас, вие што давате поддршка на еден педофил. Барем почекајте го крајот на судењето. Дали барем малку не размисливте за пораката што им ја праќате на вашите деца,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock