adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

Со убедливата победа над Чешка со резултат 33 наспроти 20, Македонија се пласираше на европското ракометно првенство, што треба да се оддржи наредната година во Хрватска. Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров партијата ја заврши со 11 голови, Дејан Манасков реализираше…

0.0000000000000

Европска лига: Македонија со максимален ефект на турнирот во Скопје


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

Македонија е на одличен пат да обезбеди ново учество на Фајналфор турнирот во Европската одбојкарска лига за 2017 година. Националниот тим забележа максимален ефект на првиот турнир во А конкуренцијата и како лидер на табелата ќе патува во Тирана, Албанија,…

0.0000000000000

Централен одбор на СДСМ: Кирацовски нов генерален секретар, зголемен бројот на потпретседатели


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-06-2017.

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на СДСМ, за генерален…

0.0000000000000

Како изгледа новиот Извршен одбор на СДСМ?


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

Покрај изборот на нов генерален секретар и 6 потпретседатели, Централниот одбор на СДСМ, на предлог на лидерот Зоран Заев, избра и нов Извршен одбор на партијата. Како што соопштија од СДСМ, за членови на новиот ИО избрани се: Стефан Богоев,…

0.0000000000000

Кирацовски нов генсек на СДСМ, Заев ќе има 6 потпретседатели


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

На предлог на лидерот Зоран Заев, Централниот одбор на СДСМ го избра Александар Кирацовски за нов генерален секретар на партијата. Тој доаѓа на позицијата на Оливер Спасовски, кој ќе биде партиски потпретседател заедно со досегашните потпретседатели Дамјан Манчевски, Фросина Ременски.…

0.0000000000000

Партијата на Макрон победува на парламентарните избори во Франција


Оригинален напис: Meta.mk на 18-06-2017.

Најголем број гласови на на парламентарните избори во Франција, односно во нивниот втор круг, кој се одржа денеска, има левоцентристичката партија „Републиката напред“ на актуелниот претседател на Франција, Емануел Макрон и нејзиниот центристички коалициски партнер Модем. Според првичните резултати, тие…

0.0000000000000

Димитров за „То Вима“: Нерешавањето на спорот ja загрозува регионалната безбедност


Оригинален напис: Meta.mk на 18-06-2017.

Спорот за името е долгогодишен. Иако во суштина тоа е билатерално прашање, последиците од негово нерешавање, како што се гледа во последно време, може да ја загрозат регионалната стабилност, вели македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров во интервју за…

0.0000000000000

Зеќири: ВМРО со Груевски не може да сврти нов лист кон Албанците и странците


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зеќири, преку неговиот фејсбук профил се огласи во однос на вчерашните најави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дека партијата ќе го смени односот кон Албанците и меѓународната заедница: „Груевски најавил нов однос кон…

0.0000000000000

Заев до претставници на Синдикатот на Југохром разговарале за решавање на проблемите на работниците


Оригинален напис: Meta.mk на 18-06-2017.

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерите Кочо Анѓушев и Оливер Спасовски и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и претставникот од Министерството за животна средина, Лирим Шабани, на денешната средба со претставниците на Синдикатот на работници во комбинатот Југохром,…

0.0000000000000

Бојан Маричиќ и Дане Талески во кабинетот на Заев


Оригинален напис: Фокус на 18-06-2017.

Граѓанскиот активист Бојан Маричиќ и универзитетскиот професор Дане Талески се дел од кабинетот на премиерот Зоран Заев. Маричиќ е долгогодишен активист во невладиниот сектор, кој на Илинденска се сели од позицијата – извршен директор во Македонскиот центар за европско образвание.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock