adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ВМРО-ДПМНЕ: Опседнатоста на СДСМ со ВМРО-ДПМНЕ и Груевски нема да им донесе никаква полза на граѓаните


Оригинален напис: Фокус на 17-06-2017.

По соопштението на владејачката СДСМ, експресно реагираа и од ВМРО-ДПМНЕ од каде што посочуваат дека опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им донесе никаква полза на граѓаните. – Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола…

0.0000000000000

СДСМ: 11 години владеење на Груевски ќе бидат запаметени како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување


Оригинален напис: Фокус на 17-06-2017.

На говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на 27-от роденден на партијата, реагираа социјалдемократите. – 11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ нема да донесе полза за граѓаните


Оригинален напис: Meta.mk на 17-06-2017.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се огласи со одговор на реакцијата на СДСМ на говорот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вечерашната прослава на 27-от роденден на партијата. „Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им помогне на…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им помогне на граѓаните


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-06-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на соопштението на СДСМ што беше реакција на говорот на Никола Груевски. „Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им донесе никаква полза на граѓаните. Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им помогне на граѓаните


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-06-2017.

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на соопштението на СДСМ што беше реакција на говорот на Никола Груевски. „Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им донесе никаква полза на граѓаните. Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и…

0.0000000000000

Министерство за култура: Во времето на ВМРО-ДПМНЕ за трипати пораснал бројот на вработените


Оригинален напис: Meta.mk на 17-06-2017.

Пред доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт, во Министерството за култура биле вработени 51 лице, а во моментов се вработени дури 159 административни службеници, соопштија од Министерството за култура. Притоа, од таму ги отфрлуваат обвинувањата од опозицискиот ВМРО-ДПМНЕ дека новиот министер…

0.0000000000000

Мотоциклист во Тетово излетал од патот и го загубил животот


Оригинален напис: Meta.mk на 17-06-2017.

Мотоциклист го загубил животот во тешка сообраќајна несреќа што вечерва околу 19 часот се случила на булеварот „Маршал Тито“ во близина на железничкиот надвозник на излезот од Тетово. Тетовецот Е.А.(26) од засега неутврдени причини загубил контрола на мотоциклот што го…

0.0000000000000

Велешанец удрил полицаец со камен по глава и го онесвестил


Оригинален напис: Meta.mk на 17-06-2017.

Полицаец во Велес вчера доцна попладнето се онесвестил откако бил удрен по глава од млад велешанец, соопшти СВР Велес. Инцидентот се случил 18.10 часот вчера на улицата „Благој Страчковски“ во Велес. Двајца полицајци дошле на интервенција поради нарушување на јавниот…

0.0000000000000

Укинати дисперзираните студии на УКИМ, вратени родовите студии


Оригинален напис: Фокус на 17-06-2017.

Министерството за образование ги укина дисперзираните студии на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, а на другите универзитети ги редуцираше, соопштија од министерството. – Укинувањето е на барање на скопскиот универзитет. Оваа година факултетите при Универзитетот „Св Кирил и Методиј“нема да…

0.0000000000000

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се обнови и набргу пак ќе ја води државата


Оригинален напис: Meta.mk на 17-06-2017.

ВМРО-ДПМНЕ за многу брзо време ќе се врати на власт, порача претседателот на партијата Никола Груевски во својот говор на вечершната прослава на 27-та годишнина од основањето на партијата. Тој увери дека партијата ќе ги издржи сите притисоци и ќе…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock