adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Сите одлуки кои денеска ги донесе Владата: Од нови директори до бесплатен одмор за деца од семејства во социјален ризик


Оригинален напис: Фокус на 16-06-2017.

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе повеќе важни одлуки за потребите на граѓаните и направи потребни кадровски промени во интерес на стабилноста и безбедноста на граѓаните и на државата, информираше Владата. Владата постави нови директори, докажани експерти во…

0.0000000000000

Разрешена Надица Николовска, Томе Спировски е нов в.д. директор на Државниот просветен инспекторат


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Томе Спировски е новиот в.д. директор на Државниот просветен иснпекторат, избран на петтата седница на Владата. Од директорското место е разрешена в.д. директорката Надица Николоска, поради тоа што е констатирано дека и е истечен мандатот од 9 мај 2017 година.…

0.0000000000000

Избрани нови членови на Управниот одбор на Јасен


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Владата на петтата седница ги разреши актуелните и избра нови членови на Управниот одбор на шумскиот резерват Јасен. За нови членови на Управниот одбор на Јасен се именувани Марјан Даскаловски, Зоран Наков, Ирена Станкоска, Ристо Спасовски и Илми Селмани.…

0.0000000000000

Валентина Божиновска, која за собирот пред ДИК тврдеше дека е „вечер на ножевите“ има четири функции


Оригинален напис: Фокус на 16-06-2017.

Валентина Божиновска, директорката на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, која веќе неколку години е голем поддржувач на политиките на ДПМНЕ, во меѓувреме, освен што седи на директорското столче има уште неколку функции. Божиновска во 2009 година…

0.0000000000000

Разрешен директорот на Државниот инспекторат за локална самоуправа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Владата на денешната седница донесе одлука за разрешување на в.д. директорот на Државниот инспекторат за локална самоуправа, Ванчо Шехтански. Шехтански на 7. јуни си поднесе неотповиклива оставка. Во оставката, тој наведе дека е нелогично да носи олдуки во време кога…

0.0000000000000

Зоран Атанасов избран за нов директор на Агенцијата за храна и ветеринарство


Оригинален напис: Фокус на 16-06-2017.

Владата на денешната седница го избра Зоран Атанасов за нов директор на Агенцијата за храна и ветеринарство. Атанасов беше советник во кабинетот на Љупчо Николовски во техничката Влада, кога тој беше дополнителен заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и…

0.0000000000000

Зоран Атанасов е нов директор на Агенцијата за храна и ветеринарство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Зоран Атанасов е новиот директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, избран на денешната седница на Владата. Атанасов беше советник во кабинетот на Љупчо Николовски во техничката Влада, кога тој беше дополнителен заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и…

0.0000000000000

ЗНМ и ССНМ се сретнаа со Заев, премиерот ветил законски измени за гарантирање на независноста на медиумите


Оригинален напис: Фокус на 16-06-2017.

Претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и на Самостојниот синдикат на новинари и на медиумски работници (ССНМ) денеска се сретнале со премиерот Зоран Заев, при што се разговарало за итните медиумски реформи. Заев изразил подготвеност за спроведување на…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Ристова: Раководството на Пошта врши кривично дело врз вработените


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Постојат сериозни индикации дека во случајот со неисплаќањето на регрес за годишен одмор на вработените во АД „Македонска пошта“ и вршењето притисок врз вработените да потпишат изјава дека ќе ги повлечат тужбите против компанијата се извршени две кривични дела од…

0.0000000000000

Сања Лукаревска именувана за в.д. директор на УЈП


Оригинален напис: Македонија – А1он на 16-06-2017.

Сања Лукаревска е именувана за в.д. диркетор на Управата за јавии приходи на денешната владина седница. Таа е долгогодишна вработена во УЈП, има дипломирано на Правниот факултет во Скопје, a беше членка на Извршниот одбор на СДСМ. Освен Лукаревска, на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock