adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Јелена Жугиќ, директорката што на крвавиот четврток беше во Собранието е член на повеќе управни одбори и комисии


Оригинален напис: Фокус на 15-06-2017.

Јелена Жугиќ, актуелната директорка на Театар Комедија беше една од многумината која можеше да се види во толпата народ што влезе во Законодавниот дом, на 27 април, односно на крвавиот четврток. Таа веќе години наназад редовно ги брани политиките на…

0.0000000000000

Ана Брнабиќ е мандатар за состав на новата српска влада, пресече Вучиќ


Оригинален напис: Meta.mk на 15-06-2017.

Мандатар за состав на новата влада на Србија ќе биде Ана Брнабиќ, соопшти денеска српскиот претседател Александар Вучиќ. Доколку ја добие поддршката од собранието, Брнабиќ ќе биде првата жена премиер на Србија и прва личност на оваа функција која отворено…

0.0000000000000

Предложени измени во Законот за земјоделство и рурален развој


Оригинален напис: Правдико на 15-06-2017.

Со законот за изменување и дополнување на законот за земјоделство и рурален развој Службен весник бр.25/15 покрај веќе претходно предвидените услови (земјоделските стопанства да немаат парични обврски спрема Министерството за земјоделство) за користење на подршка по програмите за финасиска подршка…

0.0000000000000

Поради сообраќајка затворен патот Битола – Демир Хисар кај кукуречанска крстосница


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-06-2017.

Поради сообраќајна незгода вечерва од 21:25 часот затворен е патот Битола – Демир Хисар после кукуречанска крстосница, соопшти Автомото сојузот на Македонија.…

0.0000000000000

МО: Јавноста ќе добие увид во финансиската состојба на министерството


Оригинален напис: Фокус на 15-06-2017.

Јавноста ќе добие увид во финансиската состојба во министерството за одбрана и ќе процени кој го нарушил статусот и достоинството на вработените во АРМ и одбраната, реагираат од Министерството за одбрана на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Министерството за одбрана нема намера…

0.0000000000000

Алаѓозовски: Музејот на ВМРО троши 6,5 милиони денари само за струја


Оригинален напис: Фокус на 15-06-2017.

Новиот министер за култура Роберт Алаѓозовски во вечерашната дебата во емисијата „Отворено 24“ истакна дека ќе направат ревизија на проектот Скопје 2014, кој веќе неколку години е мета на негативни реакции од јавноста. – Во буџетот нема пари за било…

0.0000000000000

Димитров ги направи јавни трошењата за службени патувања во МНР


Оригинален напис: Фокус на 15-06-2017.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во духот на транспарентноста и отчетноста пред сите граѓани, донесе одлука сите документи поврзани со службени патувања на сите вработени во МНР да бидат декласифицирани. Со оваа одлука на Димитров се укинува претходното решение…

0.0000000000000

Најмалку тројца загинати во напад на џамија во Кабул


Оригинален напис: Meta.mk на 15-06-2017.

Најмалку три лица загинале, а десет се ранети во самоубиствен бомбашки напад што денеска се случил во шиитска џамија во главниот град на Авганистан, Кабул, јавуваат светските агенции кои се повикуваат на изјава на портпаролот на авганистанското министерство за внатрешни…

0.0000000000000

Ќе ја дозволи ли ВМРО-ДПМНЕ дебатата за реформи во рамки на партијата?


Оригинален напис: Фокус на 15-06-2017.

Ако се земе предвид колку ВМРО-ДПМНЕ бегаше од дебати изминативе 11 години, тогаш прашањето од насловот е реторичко. Но, откако партијата премина од власт во опозицијата, на површина почна да излегува незадоволството на членовите. Или барем, на дел од нив.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Вработен во Македонска пошта: Генералниот директор е виновен за пропаѓањето на компанијата


Оригинален напис: Македонија – А1он на 15-06-2017.

По објавувањето на информацијата дека раководството на АД „Македонска пошта“ врши притисок врз вработените да ги повлечат тужбите за неисплатениот регрес кој Пошта им го должи веќе неколку години наназад, на адреса на А1он се обратија неколку вработени од компанијата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock