adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Едукативна програма на ЕВН за доближување на енергетиката до најмладите


Оригинален напис: Фокус на 14-06-2017.

: ЕВН Македонија еднаш во годината ги отвора вратите за децата на своите вработени. Првиот работен ден по завршувањето на школската година, околу 200 деца пристигнаа на работните места на своите родители. Цели 8 часа минaa во просториите каде што…

0.0000000000000

Продолжува градењето на џамија-дивоградба на Попова Шапка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-06-2017.

Инвеститорот не се откажува од изградбата на џамијата дивоградба, иако тетовскиот општински инспекторат во изминативе две недели, двапати бил на местото каде што се гради и му наложил да го запре градењето. повеќе…

0.0000000000000

Музејот на Македонија во катастрофална состојба


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-06-2017.

„Од увидот на поплавата во Музејот на Македонија: ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство“, пишува Алаѓозовски на својот Фејсбук профил. повеќе…

0.0000000000000

Бункеризам


Оригинален напис: okno.mk/statii на 14-06-2017.

Груевистичкиот бункер одамна започна да се гради, и тоа на многу поголема локација – на територијата на цела Македонија. Целата држава требаше да биде претворена во еден голем бункер ни на небо ни на земја. повеќе…

0.0000000000000

(ФОТО) Гори струшката депонија


Оригинален напис: Фокус на 14-06-2017.

Струшките противпожарни екипи и локалното население од претпладнево водат битка со пламените јазици кои беснеат на струшката депонија. Битката со пожарот започнала денеска околу 11 часот, дознава Плусинфо. Според извори од СВР Струга, засега е непозната причината за пожарот. Пожарот,…

0.0000000000000

Штипјани реагираат на мизерните услови во болницата: Директоре, би примиле ли терапија овде?


Оригинален напис: Фокус на 14-06-2017.

Мачилиште од минатите векови или реална слика од дваесетипрвиот век во здравствена установа, е нешто што најпрвин се запрашавме кога загрижени граѓани ни ги доставија фотографиите од Клиничката болница во Штип. На нив, како што раскажуваат, може да се види…

0.0000000000000

Форумот за Демократска Македонија кај министерот Адеми


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-06-2017.

Министерот во Владата на Република Македонија задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, оствари средба со претставничките на Forum for Democratic Macedonia – Форум за Демократска Македонија, Емилија Тодорова и Маја Панова. На средбата министерот ги запозна со почетните активности, како и…

0.0000000000000

Од врнежните поплавени подвозникот кај Бриколаж и клучката кај Континентал


Оригинален напис: Фокус на 14-06-2017.

По обилните врнежи на дожд кои го зафатија Скопје и регионот на терен интервенираа екипите на штабот за заштита и спасување на Град Скопје, поради тоа што на поголем број локации се појавија поплави, како што се подвозникот на бул.…

0.0000000000000

Шврговски место Додевски ќе го брани Мијалков


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-06-2017.

Поранешниот државен јавен обвинител, Љупчо Шврговски, во иднина ќе го брани поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, во неколкуте случаи кои ги отвори Специјалното јавно обвинителство. Шврговски за „Макфакс“ потврди дека ќе го замени досегашниот бранител Никола Додевски, но…

0.0000000000000

Штипјани реагираат на мизерните услови во болницата: Директоре, би примиле ли терапија овде?


Оригинален напис: Фокус на 14-06-2017.

Мачилиште од минатите векови или реална слика од дваесетипрвиот век во здравствена установа, е нешто што најпрвин се запрашавме кога загрижени граѓани ни ги доставија фотографиите од Клиничката болница во Штип. На нив, како што раскажуваат, може да се види…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock