adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Богојески за „Фокус“: Ако треба од човек на човек ќе ја објаснуваме нашата иницијатива за демократизација на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 13-06-2017.

Неколку дена откако членови на ВМРО-ДПМНЕ ја промовираа иницијативата за демократизација на партијата, тие беа разрешени од партиските функции. Еден од иницијаторите, Петар Богојески, кој инаку е државен советник во Министерството за одбрана, за „Фокус“ вели дека иницијативата за реформирање…

0.0000000000000

Борче Петревски и Горан Николовски во трка за директор на УБК, Лазо Велковски на БЈБ


Оригинален напис: Фокус на 13-06-2017.

На денешната владина седница, иако се очекуваше, сепак не се избраа новите кадровски решенија кои ќе раководaт со најважните сектори во МВР. Сепак, како што дознава „Фокус“, изборот веќе е стеснет, па многу е веројатно одлуката да падне уште утре.…

0.0000000000000

Државниот обвинител на САД негираше дека имал тајни средби со Русите


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Американскиот државен обвинител Џеф Сешн се појави пред Комитетот за разузнавање на Сенатот, да сведочи за неговата можна улога во отпуштањето на директорот на ФБИ, Џејмс Коми и истрагата во контактите на Трамп со Русија за време на неговата кампања.…

0.0000000000000

Државниот обвинител на САД негираше дека имал тајни средби со Русите


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Американскиот државен обвинител Џеф Сешн се појави пред Комитетот за разузнавање на Сенатот, да сведочи за неговата можна улога во отпуштањето на директорот на ФБИ, Џејмс Коми и истрагата во контактите на Трамп со Русија за време на неговата кампања.…

0.0000000000000

Државниот обвинител на САД негираше дека имал тајни средби со Русите


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Американскиот државен обвинител Џеф Сешн се појави пред Комитетот за разузнавање на Сенатот, да сведочи за неговата можна улога во отпуштањето на директорот на ФБИ, Џејмс Коми и истрагата во контактите на Трамп со Русија за време на неговата кампања.…

0.0000000000000

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

На 05.07.2017 година (среда) со почеток во 10.00 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци“. Вашите барања за обука можете да ги доставите…

0.0000000000000

Tркалезна маса на тема „Улогата на судечкиот судија во доказната постапка“


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира дводневна тркалезна маса на тема „Улогата на судечкиот судија во доказната постапка“ што ќе се одржи на 6-7 јули 2017 година во Скопје (точната локација на одржувањето на настанот дополнително ќе…

0.0000000000000

Tркалезна маса на тема „Улогата на судечкиот судија во доказната постапка“


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира дводневна тркалезна маса на тема „Улогата на судечкиот судија во доказната постапка“ што ќе се одржи на 6-7 јули 2017 година во Скопје (точната локација на одржувањето на настанот дополнително ќе…

0.0000000000000

Oбука за Законoт за одредување на видот и одмерување на висината на казната – Струмица


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Адвокатската комора на РМ (АКРМ) во соработка и со финансиска поддршка на Амбасадата на САД во Скопје, Бирото за меѓународна борба против наркотици и спроведување на законите (ИНЛ), во рамките на заедничкиот проект „Обука на адвокатите на одбраната за новиот…

0.0000000000000

Советување: „Постапување на надлежните институции во рамките на остварување на правата на заштита на жртвите


Оригинален напис: Правдико на 13-06-2017.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Постапување на надлежните институции (ЦСР, МВР, здравствени установи) во рамките на остварување на правата на заштита на жртвите (мерки за заштита) што ќе се одржи на 20 јуни…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock