adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Пивото на слободата


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-06-2017.

Терористите не ги интересираат зградите на парламентот, владата или НАТО, нивните неиспразнети мадиња ги нервира еден (секуларен) начин на живот на обичниот човек од Западот. повеќе…

0.0000000000000

ДУИ и ДР-ДПА ги објавија кандидатите за заменици-министри во Владата


Оригинален напис: Meta.mk на 12-06-2017.

ДУИ ги објави имињата на кандидатите за заменици-министри во Владата. Агим Нухиу се предложува за заменик-министер во Министерството за внатрешни работи, за заменик-министер за одбрана се предложува, Беким Максути, за заменик-министер за образование, Висар Ганиу и за заменик-министер за финансии,…

0.0000000000000

Градоначалникот на Дојран не ја потпишал одлуката за одржување на референдум


Оригинален напис: Meta.mk на 12-06-2017.

Градоначалникот на Општина Дојран, Борче Стамов не ја потпишал одлуката којашто едногласно ја донеле советниците на општината за одржување на референдум за рудникот Казандол, кој требаше да се одржи на 18 јуни. „Откако на 15 мај заврши мандатот на локалната…

0.0000000000000

Пожарот во стомакот на пациентка втор од ваков вид во Македонија: Дигестивна хирургија има видеоснимка од операцијата, но директорот Караѓозов го крие скандалот!


Оригинален напис: Фокус на 12-06-2017.

Текстот е објавен на 10 февруари, 2017 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1114 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Партијата на власт, пред една недела излезе со соопштение во кое тврди дека македонскиот здравствен систем е меѓу првите 20 најдобро рангирани здравствени…

0.0000000000000

Села: Средбата меѓу Ахмети и Тачи послужи за омаловажување на заедничката декларација


Оригинален напис: Фокус на 12-06-2017.

Лидерот на ДР-ДПА, Зијадин Села за ТВ 21 ја коментираше вчерашната средба помеѓу Ахмети и Тачи. Тој рече дека тоа не било средба помеѓу власта и опозицијата како што некои ја нарекуваа. -Како прво, добро е што овие средби се…

0.0000000000000

Села ги одбра замениците министри од Алијансата на Албанците


Оригинален напис: Фокус на 12-06-2017.

Алијанса за Албанците вечерва ги одбра своите кандидати за заменици министри во новата Влада на премиерот Зоран Заев. Арта Tочи е предложен за заменик министер за надворешни работи, Мехмет Ремзи за транспорт и врски и Елми Азири за труд и…

0.0000000000000

Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Лезбос, едно лице загинало


Оригинален напис: Meta.mk на 12-06-2017.

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Лезбос, при што едно лице загинало, а повредени се десетина лица при рушење на стари куќи, јавуваат грчките медиуми. Локалните власти соопштиле дека телото на починатата…

0.0000000000000

0.0000000000000

Слаб слух


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-06-2017.

-Бев на доктор, ај погоди што ми кажа. -Слаб вид? -Не. -Слаб слух? -Не. -Настинка? -Не. -Се откажувам. Што ти кажа? -Слаб слух.…

0.0000000000000

Руската полиција уапси стотина демонстранти во Москва


Оригинален напис: Meta.mk на 12-06-2017.

Руската полиција притворила најмалку 600 учесници на денешните протести во центарот на Москва каде што околу илјада граѓани се собрале за да протестираат против корупцијата на политичарите, јавуваат светските медиуми. На протестите во Санкт Петербург, организирани од рускиот опозициски лидер…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock