adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

НАТО очекува спроведување на реформите, порака пред посетата на Заев


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

НАТО сака да ја стави Македонија под свои закрила, но не без претходно спроведување на бараните реформи. Оваа порака ќе му биде испратена на премиерот Зоран Заев во понеделник, во Брисел, на средбата со генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг,…

0.0000000000000

На кумовите во ВМРО-ДПМНЕ никако да им изгори кесето


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

Текстот е објавен на 13 мај, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1075 Пишува Ирена МУЛАЧКА Познат како енергетски тајкун во Србија, Никола Петровиќ е кум на српскиот премиер Александар Вучиќ, кој пред две недели доби уште еден мандат…

0.0000000000000

Се урна бугарски воен хеликоптер, загина пилот


Оригинален напис: Meta.mk на 09-06-2017.

Еден од пилотите на бугарскиот воен хеликоптер кој денеска се урна во водите на Црното Море при воена вежба почина од повредите во Воената болница во Варна, а другите двајца се исто така повредени, но се во стабилна состојба, јавија…

0.0000000000000

Спасовски до Жбогар: Декриминализацијата и департизацијата на МВР врвен приоритет


Оригинален напис: Meta.mk на 09-06-2017.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната работна средба со амбасадорот на Европската унија во Република Македонија, Самуел Жбогар како приоритети на министерството под неговото раководство ги посочил „декриминализацијата и департизацијата на министерството, реформата на безбедносните служби, имплементацијата на…

0.0000000000000

Заев-Јазбец: Потребни се реформи во правосудството, за конечно да профункционира правната држава


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

Прeмиерот Зоран Заев, попладнево се сретна со амбасадорот на Словенија во Македонија, Милан Јазбец. На средбата е изразена силна поддршка за новата реформска Влада предводена од премиерот Заев, како можност за најсериозен исчекор досега на Македонија во евроатлантските интеграции. „Владата…

0.0000000000000

Сашко Коцев: Вознемирувањата во публика убиствено ме нервираат!


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

Ѕвонење на мобилни за време на претстава, фотографирање, влегување и излегување надвор, се редовна практика во нашите театри. Некултурата на одреден број на посетители е причина за нервоза кај вистинските љубители на уметноста, но многу често и кај самите уметници.…

0.0000000000000

Министерот за финансии разговарал со ЕБРД за понатамошна поддршка на Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 09-06-2017.

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска со својот економски тим имал средба средба со претставници на Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) предводени од Анка Јоана – Јонеску, директор на ЕБРД надлежен за Македонија. „На средбата и двете страни…

0.0000000000000

МВР со известувања до Обвинителството за насилници и за српскиот разузнавач


Оригинален напис: Meta.mk на 09-06-2017.

Министерството за внатрешни работи (МВР) извести дека во изминативе неколку дена Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднело шест известувања за истрагата околу насилствата на 27 април во Собранието на Република Македонија. Притоа, поднесена…

0.0000000000000

МВР: Живаљевиќ бил во Собранието два часа на крвавиот четврток


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

Горан Живаљевиќ два часа бил со Законодавниот дом, на 27 април, односно на крвавиот четврток, информираат од МВР. – ОЈО Скопје е известено во врска со утврдување на присуство на странски државјанин во Собранието, а се однесува на две кривични…

0.0000000000000

Јанева: Не отстапуваме од барањето за притвор на Сеад Кочан


Оригинален напис: Фокус на 09-06-2017.

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска нагласи дека тие не отстапуваат од барањето за притвор за Сеад Кочан, кој е осомничен во случајот „Труст“. – Кога се работи за криминал за каков што е осомничен Кочан, пракса е во државата…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock