adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Конзервативците водат на изборите во Британија, но немаат апсолутно мнозинство


Оригинален напис: Meta.mk на 08-06-2017.

Владејачката конзервативна партија на британската премиерка Тереза Меј ќе освои 314 пратенички места, додека опозициските лабуристи ќе имаат 266, покажуваат првите анкети од предвремените парламентарни избори што се одржаа во Велика Британија, пренесува „Би-би-си“. Сепак, во овој случај конзервативците би…

0.0000000000000

Граѓанско здружение спроведе истрага на убиство и ја изложи на „Документа 14“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-06-2017.

Постои можност уметноста да се соочи со сомнежот, како и да ги употреби естетските техники во истрагите. повеќе…

0.0000000000000

Билјана Петровска Исијанин е добитник на наградата „Ладислав Баришиќ“ за 2017


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-06-2017.

Годинешниот добитник на наградата е Билјана Петровска Исијанин со предлог истражувачки проект насловен „Такси“. повеќе…

0.0000000000000

„ПРОПЕЛЕР ФЕСТ“ – ревија на театарски претстави на Кино Култура/ Театар Навигатор Цветко


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-06-2017.

Во периодот 12–22 јуни, во рамки на „Пропелер Фест“ во Кино Култура ќе се одржи ревија на театарски претстави на Театар Навигатор Цветко. повеќе…

0.0000000000000

Најсмешните етикети и упатства на производите


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-06-2017.

Тимот на Bored Panda направи листа на најсмешни упатства и етикети на разни производи. Некои од нив се однесуваат на сосема очигледни нешта и звучат глупаво, а други се необично креативни и оригинални.  повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Бесилки со громобран


Оригинален напис: okno.mk/statii на 08-06-2017.

Хипохондријата е посебен дар од секое случување во животот, што и да е тоа, да се извлече најголемата можна количина отров за сопствена употреба. повеќе…

0.0000000000000

Букурешт ќе доделува парични награди за раѓање на деца


Оригинален напис: Правдико на 08-06-2017.

Во главниот град на Романија, родителите наскоро ќе добијат парични награди за раѓање на секое бебе, а целта на оваа мерка е да се зголеми наталитетот, кој е во опаѓање во земјата. Градскиот совет на Букурешт денеска гласаше да се…

0.0000000000000

Нерамноправноста во кривичната постапка и нееднаквоста на оружјата мора да бидат надминати, порачуваат адвокатите


Оригинален напис: Правдико на 08-06-2017.

Аспектот на практичната примена на Законот за кривичната постапка, како и предлози за надминување на проблемите на овој Закон со кои се соочува одбраната беа во фокусот на дводневната обука што во организација на Адвокатската комора на РМ минатата недела…

0.0000000000000

За притворот на Кочан повторно ќе се одлучува, укината е гаранцијата од 900.000 евра


Оригинален напис: Македонија – А1он на 08-06-2017.

Апелацискиот суд Скопје ја прифатил жалбата на Специјалното јавно обвинителство и ја укинал одлуката на судијата на претходна постапка од Кривичниот суд, со која беше прифатена гаранцијата од околу 900.000 евра на бизнисменот Сеад Кочан за да може да се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock