adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Пријателите се збогуваа со прегазената девојка: Ни почина Тамара


Оригинален напис: Фокус на 07-06-2017.

Тамара, 19-години, завчера беше прегазена во скопската населба Ново Лисиче и тоа во моментот кога скопјани ја славеа Европската титула на ракометарите на Вардар. Додека го минувала пешачкиот премин ја прегазил мотор, по што починала. Нејзините пријатели, скршени од болка,…

0.0000000000000

Владата бара АРМ да помогне во санацијата на штетите од поплавата во тетовско


Оригинален напис: Фокус на 07-06-2017.

Владата вечерва ја одржа третата седница, на којашто се донесени одлуки за санација на штетите од поплавите во тетовскиот регион, од невремето на 5 јуни. Како што беше заклучено, формирани се комисии од страна на министерствата за транспорт и врски,…

0.0000000000000

Антикорупциска во 2016 година покренала само 13 иницијативи


Оригинален напис: Фокус на 07-06-2017.

Државната комисија за спречување копруција во 2016 година покренала само 13 инцијативи, и тоа 12 за поведување постапка за разрешување функционери, а отвориле само еднс постапка пред надлежен суд, покажува извештајот за 2016 година. ДКСК постапувала од 277 предмети за…

0.0000000000000

Владата одлучи патот кај Порој да се исчисти, а земјоделците да се обесштетат


Оригинален напис: Meta.mk на 07-06-2017.

На вечерашната трета владина седница на која се расправаше за штетите во поплавените подрачја во Порој, било истакнато дека Дирекцијата за заштита и спасување и Општината Тетово треба веднаш да отпочнат постапка за расчистување на наносот на регионалниот пат Тетово…

0.0000000000000

Латас на распит во СЈО


Оригинален напис: Фокус на 07-06-2017.

Уредникот на телевизија Сител, Драган Павловиќ Латас, кој е осомничен во два случаи на Специјалното јавно обвинителство, денеска се појави на распит во СЈО. Латас, е под истрага како осомничен во двата случаи на СЈО, „Тотал“ и „Тревник“. Тој е…

0.0000000000000

Владата донесе одлука да отпочне постапката за санација на штетите од поплавите во тетовскиот регион


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-06-2017.

Владата на Република Македонија вечерва ја одржа третата седница, на којашто се донесени одлуки за санација на штетите од поплавите во тетовскиот регион, од невремето на 5 јуни. Како што беше заклучено на вчерашната седница, формирани се комисии од страна…

0.0000000000000

Новинар од „Порталб“ денеска доби закани по објава на текст за Блерим Беџети


Оригинален напис: Meta.mk на 07-06-2017.

Новинар што работи во порталот на албански јазик „Порталб“ (portalb.mk) денеска доби закани, откако на овој медиум беше објавен текст за можни злоупотреби на службената положба од страна на поранешниот министер за правда и поранешен градоначалник на општина Сарај, Блерим…

0.0000000000000

Димитров: Македонија ќе го продолжи патот кон ЕУ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 07-06-2017.

Новата влада на Република Македонија ќе го забрза забавениот процес за зачленување во Европската унија со реорганизирање на судството и зајакнување на владеењето на правото, изјави министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за „Блумберг“. Димитров вели дека новата…

0.0000000000000

Самсоненко му даде златен медал на премиерот Заев


Оригинален напис: Фокус на 07-06-2017.

Сопственикот на европскиот шампион Вардар Сергеј Самсоненко му даде на премиерот Зоран Заев еден од златните медали, освоени на фајнл форот на ракометната Лига на шампиони во Келн. Ракометарите на Вардар денеска беа на прием кај Заев, од кого добија…

0.0000000000000

Груевски до Хан: И како опозиција силно ќе работиме Македонија да стане членка на ЕУ


Оригинален напис: Meta.mk на 07-06-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска се сретна со еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан во Брисел. На средбата, Груевски истакнал дека ВМРО-ДПМНЕ и како опозиција силно ќе работи Македонија да почне преговори со Европскaта Унија и…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock