adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Груевски барал амнестија од Заев


Оригинален напис: Фокус на 06-06-2017.

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на МРТ со уредници од девет медиуми, на новинарско прашање за тоа дали имало барања за амнестија од поранешниот премиер Никола Груевски, одговори потврдно. – Да, во текот на овие две и пол години…

0.0000000000000

Заев: Нема да ги уривам спомениците од „Скопје 2014“, ама сакам да „соблечам“ барем една фасада


Оригинален напис: Фокус на 06-06-2017.

Немаме намера да ги трошиме парите на граѓаните за уривање на спомениците од „Скопје 2014“, но сакам барем една фасада да „соблечам“, рече премиерот Зоран Заев во денешната дебата со новинарите. –  Тоа се само желби на човек, но немам…

0.0000000000000

Врхушката на ВМРО-ДПМНЕ барала амнестија, Заев тврди дека не прифатил


Оригинален напис: Meta.mk на 06-06-2017.

Имаше барање од врхушката на поранешната владејачка партија, но тие барања биле отфрлени, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју за националниот сервис МРТВ одговарајќи на прашањето дали во изминатиот период имало разговори за амнестија на функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Тој…

0.0000000000000

Врхушката на ВМРО-ДПМНЕ барала амнестија, Заев тврди дека не прифатил


Оригинален напис: Meta.mk на 06-06-2017.

Имаше барање од врхушката на поранешната владејачка партија, но тие барања биле отфрлени, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју за националниот сервис МРТВ одговарајќи на прашањето дали во изминатиот период имало разговори за амнестија на функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Тој…

0.0000000000000

Заев: Скапиот мерцедес на Груевски е изгребан од мачки


Оригинален напис: Фокус на 06-06-2017.

Премиерот Зоран Заев, на гостувањето во МТВ 1, на прашањето од новинарите која ќе биде судбината на скапиот мерцедес рече дека нема намера тој да се вози во него, ниту пак, кој и да е министер. – Набавната цена на…

0.0000000000000

Заев смета дека државата има скриен долг од околу една милијарда евра


Оригинален напис: Meta.mk на 06-06-2017.

Просечната плата од 500 евра веројатно ќе стане реалност во 2019 година, изјави вечерва премиерот Зоран Заев, додавајќи дека тоа е две и пол години од почетокот на мандатот на новата влада. Тој, во интервјуто на националниот сервис со уредници…

0.0000000000000

Заев: Се надевам на брз прием на Македонија во НАТО, со соседите ќе градиме пријателски односи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-06-2017.

Премиерот Зоран Заев во интервју на МТВ со уредници на медиуми вечерва изрази надеж дека Македонија многу брзо може да стане членка на НАТО под привремената референца, а паралелно да продолжат разговорите со Грција за спорот за името. – Од…

0.0000000000000

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 06-06-2017.

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Од Министерството за…

0.0000000000000

Заев: Во буџетот најдовме шест милиони евра, имаме скриен долг од милијарда евра


Оригинален напис: Фокус на 06-06-2017.

Состојбата која ја затекнавме во буџетот е далеку од сјајна. Во буџетот нема 130 милиони евра туку само 6 милиони евра, рече Заев вечерва во интервјуто со повеќе новинари и уредници на МРТ. „Јавниот долг го поминал плафонот од 50%…

0.0000000000000

Заев: Можно е набргу да влеземе во НАТО


Оригинален напис: Фокус на 06-06-2017.

Убеден сум дека Македонија може да стане членка на НАТО, ако мудро се однесуваме и не правиме непотребни провокации како досега многу брзо ќе станеме членка на НАТО, изјави вечерва во интервју за МРТ премиерот Зоран Заев. Заев рече дека…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock