adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Запленет 1 килограм хероин на ГП Богородица


Оригинален напис: Правдико на 05-06-2017.

На 2 јуни 2017 година, околу 03:50 часот на влез во Република Македонија на  граничниот премин Богородица, се пријавил автобус на редовна линија од Турција за Македонија, со турски регистарски ознаки. При вршење на царинска контрола, кај еден од патниците…

0.0000000000000

Правно мислење на Адвокатската комора на РМ во врска со одредби од Законот за извршување


Оригинален напис: Правдико на 05-06-2017.

Во врска со проблемите произлезени од примената на новиот Закон за извршување, Комисијата за норматива на Адвокатската комора на РМ на состанокот одржан на ден 30.05.2017 година изврши анализа на одредбите од Законот за извршување кои се однесуваат на вонсудска…

0.0000000000000

Адвокатот Сами Акл од Либан ќе одржи предавање на Правниот факултет во Битола


Оригинален напис: Правдико на 05-06-2017.

На ден 08.06.2017 (четврток) во 13.00 часот во свечената сала на УКЛО Битола (II кат во зградата на Правниот факултет во Битола) ќе се одржи предавања на тема: “Правниот систем на Либан и запознавање со медијацијата како начин за решавање…

0.0000000000000

Адвокатот Сами Акл од Либан ќе одржи предавање на Правниот факултет во Битола


Оригинален напис: Правдико на 05-06-2017.

На ден 08.06.2017 (четврток) во 13.00 часот во свечената сала на УКЛО Битола (II кат во зградата на Правниот факултет во Битола) ќе се одржи предавања на тема: “Правниот систем на Либан и запознавање со медијацијата како начин за решавање…

0.0000000000000

Адвокатот Сами Акл од Либан ќе одржи предавање на Правниот факултет во Битола


Оригинален напис: Правдико на 05-06-2017.

На ден 08.06.2017 (четврток) во 13.00 часот во свечената сала на УКЛО Битола (II кат во зградата на Правниот факултет во Битола) ќе се одржи предавања на тема: “Правниот систем на Либан и запознавање со медијацијата како начин за решавање…

0.0000000000000

СЈО во општина Чаир, Меџити ја поддржува нивната работа


Оригинален напис: Фокус на 05-06-2017.

Го подржуваме Специјалното јавно обвинителство, правната држава е демократска вредност, вели во изјава за Журнал градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, откако СЈО влезе во општината во рамки на предистражна постапка поврзана со дивоградба на територија на општината. Инаку, во „бомбите“…

0.0000000000000

Се излеа Поројска Река – поради невремето прекин во сообраќајот на патот Тетово – Јажинце


Оригинален напис: Meta.mk на 05-06-2017.

Силното невреме што денеска го погоди Тетовско, најголеми проблеми и штети предизвика во селото Порој. Наноси од камења и од кал го блокира селото. Од 17 часот сообраќајот по регионалниот пат Тетово – Јажинце е во прекин кај селото Порој…

0.0000000000000

Седница на Комитетот за управување со кризи, тема невремето во Тетовско


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-06-2017.

Состојбите по невремето во Тетовско, како и мерките што треба да бидат преземени за надминување последиците биле тема на денешната прва седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи со која претседавал раководителот на…

0.0000000000000

Средба Заев – Родиќ: Ќе овозможиме услови за слободни медиуми и професионално новинарство


Оригинален напис: Македонија – А1он на 05-06-2017.

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва се сретна со претседателот на една од најголемите издавачки компании на Балканот, Адриа Медиа Груп, Александар Родиќ. „Пред Македонија е голем предизвик како да се реформираат институциите и да се обезбеди…

0.0000000000000

Итна седница на Комитетот за управување со кризи поради невремето во Тетовско


Оригинален напис: Фокус на 05-06-2017.

Состојбите по невремето во Тетовско, како и мерките што треба да бидат преземени за надминување последиците, биле тема на денешната прва седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи, кој заседаваше доцна попладне. На…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock