adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Кампања за поддршка на ФЕНЕР – фестивал за детски театар


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-06-2017.

Кампањата трае до 3 јуни и во неа се вклучија редица истакнати македонски уметници, кои се задолжени за подготвување уникатни подароци за поддржувачите на фестивалот ФЕНЕР. повеќе…

0.0000000000000

Берлин со поддршка за новата Влада: Ќе бидеме сигурен партнер


Оригинален напис: Фокус на 01-06-2017.

„Се надеваме дека новата влада решително ќе пристапи кон спроведување на итните реформи за надминување на политичката криза и за внесување на нова динамика во евроатлантската интеграција на земјата, информираа од Германското Министерство за надворешни работи, од каде што го…

0.0000000000000

Најави за дожд, грмежи и силен ветер во струмичкиот и валандовскиот регион


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-06-2017.

Позначително дестабилизирање на времето во вечерните часови имаше во тетовско, скопско и кавадаречко, а нестабилната воздушна маса има правец на движење кон струмичкиот и валандовскиот регион кои би требало да бидат зафатени со интензивен пороен дожд, грмежи и силен ветер,…

0.0000000000000

Промовирана книгата „Документите на ЕУ во контекст на европската историја“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-06-2017.

„Документите на Европската Унија во контекст на европската историја“ е насловена книгата од авторот Дамир Ланг, која вечерва беше промовирана во библиотеката „Тане Георгиевски“. Делото опфаќа четири глави и е прв труд на кумановецот Дамир Ланг, историчар. – Во книгата…

0.0000000000000

И Тамара и Тодоров злоупотребени за груевистички маркетинг


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-06-2017.

За нападот, ДПМНЕ ги обвини невладините организации и поранешната опозициска јавност, која протестираше поради смртта на малата Тамара (претпоставувам и мајката е виновна, оти и таа протестираше!?). повеќе…

0.0000000000000

Заев: Јас сум за соработка и со опозицијата и со претседателот Иванов


Оригинален напис: Фокус на 01-06-2017.

Со целиот владин кабинет, заедно со господинот Иванов, констатиравме потреба од соработка, изјави премиерот Зоран Заев коментирајќи ја денешната средба со претседателот Иванов. -Јас знам дека ќе ми треба соработка со претседателот на државата. Истовремено, тој и неговиот кабинет знае…

0.0000000000000

Граничниот премин Стар Дојран отворен за сообраќај


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-06-2017.

Граничниот премин Стар Дојран вечерва е пуштен за секаков вид сообраќај. Преминот беше затворен поради штрајкот на грчките цариници, а во изминатите 24 часа беа пропуштани само пешаци. Грчките царински служби на граничниот премин Евзони ноќеска на полноќ стапија во…

0.0000000000000

За нештата да станат појасни: Ќе бидеме критичар на власта, ама не и сојузник на ДПМНЕ!


Оригинален напис: Фокус на 01-06-2017.

Текстот е објавен на 1 јуни, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1130 Пишува Јадранка КОСТОВА Одамна не сум се чувствувала вака издишано. ДПМНЕ е конечно опозициска партија, а новата влада, освен на тема „човечки ресурси“, нема за што…

0.0000000000000

По пукањето денеска, Груевски се сретна со Тодоров


Оригинален напис: Фокус на 01-06-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска попладне го прими поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, откако денеска дедото на малата Тамара пукаше кон него. Тодоров не е повреден, а дедото на Тамара пукал со гасен пиштол.…

0.0000000000000

Невреме во Скопското подрачје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 01-06-2017.

Во главниот град вечерва има позначително дестабилизирање на времето. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), зафатено е Скопското подрачје каде има силни електрични празнења, силен ветер и пороен дожд. Оваа нестабилна воздушна маса полека се повлекува кон источните подрачја на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock