adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Теута Арифи: Нема да бидам во новиот владин состав, ќе се кандидирам за градоначалник на Тетово


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Иако, до последен момент се шпекулираше дека потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи ќе биде дел од новиот владин состав, сепак таа останува повторно да се бори на локалните избори за градоначалничкото место. – Ова ќе бидат новите реформски министри кои…

0.0000000000000

Ахмети: Планираме да истераме цел четиригодишен мандат


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по завршувањето на партискиот состанок рече дека е задоволен со предлозите за новите министри. Според него, мандатот на министрите ќе биде четири години без разлика дали тие некому ќе му се допаднат или не. –…

0.0000000000000

Ахмети излезе со предлог за шест министри во новата влада


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Демократската унија за интеграција, вечерва на јавноста и ги презентираше нивните предлози за министри во новата влада. Интерно, партијата соопшти шест имиња, кој од наредната недела би можеле да се најдат на Илинденска, јави А1 он. Лидерот на ДУИ, Али…

0.0000000000000

ДУИ ги предложи Лика, Османи, Салиу, Бекташи и Дураку за министри во новата влада


Оригинален напис: Meta.mk на 27-05-2017.

Претседателството на ДУИ доцна вечерва одлучи да ги предложи Хазби Лика, Бујар Османи, Билент Салиу, Крешник Бекташи и Садула Дураку за министри во новата влада. Хазби Лика ќе биде вицепремиер за политички систем и односи меѓу заедниците. Тој од 2005…

0.0000000000000

Ахмети предложи шест министри за новата Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 27-05-2017.

Демократската унија за интеграција, вечерва на јавноста и ги презентираше нивните предлози за министри во новата влада. Интерно, партијата соопшти шест имиња, кој од наредната недела би можеле да се најдат на Илинденска. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред партиското…

0.0000000000000

Со слободна рака


Оригинален напис: okno.mk/statii на 27-05-2017.

Пренесуваме шест песни од новата стихозбирка на македонскиот поет Јовица Ивановски која ќе биде промовирана на 29 мај (понеделник) во Клуб ресторан МКЦ. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Лаки Лучијано би им ставил „лајк“ на груевци


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Текстот е објавен на 22 октомври, 2016 година во неделникот Фокус во бројот 1098 Јадранка КОСТОВА „И кога би имал уште еден живот, сѐ би направил исто, но согласно законот. Премногу доцна сфатив дека со малку здрав разум можно е…

0.0000000000000

Иџет Мемети: Отворивме неколку постапки за повреда на приватноста во „бомбите“


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Кога почна објавувањето на т.н. бомби или прислушуваните материјали, Народниот правобранител Иџет Мемети заедно со неговиот тим отворил неколку постапки за повреда на приватноста на лицата кои биле предмет на прислушување, изјави Иџет Мемети, народен правобранител за телевизијата 21. Како…

0.0000000000000

Шекеринска: ЕУ е единствена патека за Македонија


Оригинален напис: Фокус на 27-05-2017.

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска по реизборот изјави дека пред нив има остварлив предизвик граѓаните да ги заборават овие кризни 11 години. Таа вели дека треба Македонија да се врати на патот кон ЕУ и НАТО. Рече дека патот…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock