adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Дачиќ: Живаљевиќ требаше да извести дали при упадот во македонското Собрание има српски државјани


Оригинален напис: Фокус на 25-05-2017.

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ во четврток изјави дека припадникот на БИА, Горан Живаљевиќ со влезот во македонското Собрание ноќта кога во него упаднаа демонстранти не ги прекршил дипломатските протоколи и само ја вршел својата работа. „Не учествувал…

0.0000000000000

Дачиќ: Живаљевиќ требаше да извести дали во Собранието има српски државјани


Оригинален напис: Meta.mk на 25-05-2017.

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, изјавил денеска дека службеникот на Амбасадата на Србија во Македонија и припадник на Безбедносно-информативната агенција (БИА), Горан Живаљевиќ, со влегувањето во Собранието на Македонија на 27 април, за време на инцидентите, не го прекршил…

0.0000000000000

Научно-фантастично музицирање


Оригинален напис: Crapwerk на 25-05-2017.

Секогаш ми е непријатно кога мора Nanohex да биде тема на муабет. Од некои причини го држам крајно тивко, за разлика од вешот пружен тука на жицава Crapwerk, го доживувам некако поинтимно. Nanohex е псевдонимот под кој десетина години објавувам…

0.0000000000000

Почина академскиот сликар Владимир Георгиевски


Оригинален напис: Meta.mk на 25-05-2017.

Академскиот сликар Владимир Георгиевски почина денеска на 74- годишна возраст. Негови изложби на слики, цртежи и релјефи имало во Скопје, Белград, Истанбул, Виена, Рим, Киев, Софија и Санкт Петербург. Во текот на неговиот богат творечки опус, Георгиевски создал сценографски и…

0.0000000000000

Незаконската изборна дупка од 3 милиони евра ќе ја пополнат со промена на законот!?


Оригинален напис: Фокус на 25-05-2017.

Текстот е објавен во бројот 887 во неделникот „Фокус, “на 29 јуни, 2012 година  Пишувала Јадранка КОСТОВА Наспроти демократијата и владеењето на правото, во Македонија се засилува синдромот на заробена држава и апсолутизам. Вака некако, Транспаренси интернешенал (ТИ) чиј прв…

0.0000000000000

Села: Ќе го поддржиме Заев и да не бидеме дел од владата


Оригинален напис: Фокус на 25-05-2017.

Без разлика дали ќе влеземе во новата влада или не, ќе му дадаме целосна поддршка на мандатарот Зоран Заев да раководи со државата, изјави лидерот на ДР-ДПА и претставник на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју за телевизијата…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш приоритет ни биле евро-атланските интеграции


Оригинален напис: Македонија – А1он на 25-05-2017.

„Стратешкиот приоритет на ВМРО-ДПМНЕ секогаш бил и ќе биде евро-атлантскиот процес и членувањето на Република Македонија во Европската Унија и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ изминативе години напорно работеше за да ја придвижи Македонија кон евро-атланското семејство и резултатите се евидентни. Благодарение на…

0.0000000000000

Рама: По изборите, ќе побараме од Брисел да почнеме со претпристапните преговори


Оригинален напис: Meta.mk на 25-05-2017.

„По изборите во Албанија, ќе побараме од Брисел да почнеме со претпристапните преговори за членство во Европската Унија,“ изјавил албанскиот премиер Еди Рама по неформалната средба со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската Унија, Федерика Могерини. Тој…

0.0000000000000

Мартин Протоѓер во април се вработил во ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Фокус на 25-05-2017.

Долгогодишниот шеф на кабинет на поранешниот премиер Никола Груевски, Мартин Протоѓер, од минатиот месец е вработен во ВМРО-ДПМНЕ, дознава НОВА ТВ. Од април годинава Протоѓер на платниот список на партијата им се придружи на екс министрите Гордана Јанкулоска и Миле…

0.0000000000000

Српската амбасадорка може да биде протерана поради српскиот разузнавач во Собрание?


Оригинален напис: Фокус на 25-05-2017.

Амбасадорката на Србија Душанка Дивјак Томиќ денеска била повикана во Министерство за надворешни работи на Македонија за да даде одговор на прашањето што барал српскиот разузнавач и нејзин советник Горан Живаљевиќ во македонското Собрание за време на настаните на 27…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock