adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Честитка по повод Националниот ден на Власите од претседателот на ДСВМ Никола Бабовски


Оригинален напис: Правдико на 22-05-2017.

„На сите припадници на влашката заедница во Република Македонија, во мое лично име и во име на Демократскиот сојуз на Власите од Македонија, им го честитам денешниот ден 23 Мај – Национален ден на Власите. Власите дадоа голем историски, културен…

0.0000000000000

Спасовски: Во наредниот период ќе отвориме повеќе детали околу составот на идната Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-05-2017.

Во рамките на редовните понеделнички средби во Централата на СДСМ вечерва се одржа средба на која гостуваа генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, претседателот на ОО СДСМ -Центар, Саша Богдановиќ и секретарот на ОО СДСМ -Центар, Ирена Станковска. Генералниот секретар…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Ги приближуваме ставовите околу ресорите, сите даваме предност на квалитетот на кадрите


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-05-2017.

„Разговараме за распределбата на политичките субјекти и граѓанскиот сектор од аспект на распределбата на ресорите. Ги приближуваме пополека ставовите. Верувам дека меѓу самите политички партии ќе има средби и состаноци коишто се потенцијални наши партнери. Ние продолжуваме вечерва, веројатно ќе…

0.0000000000000

Груевски се жали дека СЈО сака да го уништи


Оригинален напис: Фокус на 22-05-2017.

Лидерот на опозицијата, Никола Груевски, денешното откривање на три нови истраги кои СЈО ги поведе под кодните имиња „Талир“, „Траекторија“ и „Тревник“ ги карактеризира како партиски активности на тимот на Јанева чија главна цел била да се уништи ВМРО-ДПМНЕ и…

0.0000000000000

Свечена академија на УКИМ по повод Денот на Кирил и Методиј


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-05-2017.

Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ вечерва, со свечена академија во Македонска опера и балет, го заокружи одбележувањето на 68-годишнината од основањето и на патрониот ден, Денот на светите Кирил и Методиј. Ректорот на УКИМ Никола Јанкуловски во обраќањето на академијата рече…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Касами по средбата со Заев: Интензивно преговараме за реформска влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 22-05-2017.

Лидерот на БЕСА, Билал Касами по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека интензивно преговараат за новата влада која ќе биде реформска. Касами кажа дека се уште не им се целосно доближени ставовите со СДСМ и дека кога…

0.0000000000000

Митко Михајловски Џачка


Оригинален напис: okno.mk/statii на 22-05-2017.

Многумина го знаат од моите приказни од нашите школски денови. Заедно учевме во основно. Две години. Повторуваше одделенија, не знам точно колку пати. Тоа се денови во кои во неколку наврати ме тепал, главата ми ја удирал од клупа, си…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ ќе мора незаконски да ја пополни дупката од 3 милиони евра, штом изборната сметка им е затворена?!


Оригинален напис: Фокус на 22-05-2017.

Текстот е објавен во бројот 873, во неделникот „Фокус“ Пишувала Јадранка КОСТОВА ВМРО-ДПМНЕ својата слава ја темели на два столба- дека се патриоти и дека се чесни. Првиот епитет што си го стокмија самите, е посебна тема, но вреднувањето на…

0.0000000000000

Поднесена кривична пријава за нападот врз Заев во Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 22-05-2017.

Единицата за насилен криминал во СВР Скопје до Основно јавно обвинителство Скопје доставила уште една кривична пријава, против лицето Ј.Ч. (28) од Прилеп, поради постоење основи на сомневање за извршено кривично дело „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.…

0.0000000000000

Имињата на пратениците кои учествуваа во отворањето на вратите на Собранието


Оригинален напис: Фокус на 22-05-2017.

Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Илија Димовски, Јохан Тарчуловски и Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Димовски од Социјалистичка партија на Македонија се пратениците кои учествуваат во отворањето на вратите од Собранието на 27 април. Според снимките кои ги…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock