adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Силите предводени од САД бомбардираа позиции на сириските власти


Оригинален напис: Meta.mk на 19-05-2017.

amerikanski voeni avioni

Коалициските сили предводени од САД извршија воздушен напад на провладините сириски сили во близина на тромеѓето на Сирија, Јордан и на Ирак, јави „Гласот на Америка“.

Американските одбранбени претставници соопштија дека сириските провладини сили оперирале во воспоставената зона за намалување на тензиите, во близина на граничниот премин Ал Танф, каде командант на коалициски сили на терен проценил дека провладините сили претставуваат опасност за коалициските единици.

– Коалициските сили „покажа сила и отворија предупредувачки оган“ во обид да ги наведат провладините сириски сили да се оддалечат од областа – соопшти претставникот. Командантот потоа одлучил да повика воздушна поддршка откако провладините сили не го послушале предупредувањето.

Локалните медиуми јавуваат дека нападите резултирале со жртви и со уништување на поголем број возила. Не е јасно дали руските сили оперирале заедно со провладините сириски сили за време на нападот.

Американските претставници велат дека „нападот не претставува промена во политиката“, туку дека е пример за однесување кога командантот на терен ќе се повика на заштита на силите.

Тензиите во областа ескалираа кога сириските провладини сили и силите што ги поддржуваат САД продолжиле да напредуваат едни кон други. И двете страни тврдат дека се обидуваат да ги истиснат борците на Исламска држава од областа.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock