adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

(Видео) КОД: Организирано сценарио при крвавиот напад на Собранието


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2017.

Постојат сериозни сомневања дека во настаните на 27 април кога насилната толпа влезе во Собранието, полицијата дејствувала во насока да се предизвика организиран хаос, објави емисијата КОД на телевизија Телма. Во деталната анализа на крвавиот напад врз пратениците и новинарите,…

0.0000000000000

Груевски не сака реизбор на судии, СДСМ вели тој не се прашува


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2017.

ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судии и партизација на судството, изјави денеска лидерот на оваа партија Никола Груевски, за најавите на СДСМ дека една од првите работи кои ќе ги направи новата Влада е реизбор на комлетното судство. Груевски…

0.0000000000000

СДСМ: Ќе има реизбор во судството, Груевски не се прашува


Оригинален напис: Meta.mk на 14-05-2017.

Граѓаните гласаа за промени и избраа Македонија да биде правна држава, а тоа подразбира темелни реформи во судскиот систем и реизбор во судството спроведен според најдобрите европски пракси. Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ не можат со ниту една лага…

0.0000000000000

СДСМ: Груевски не може да го спаси сваровски судството, реизбор на судии ќе има


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-05-2017.

Од СДСМ со писмено соопштение реагираа на изјавата на Никола Груевски дека ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судии. „Граѓаните гласаа за промени и избраа Македонија да биде правна држава, а тоа подразбира темелни реформи во судскиот систем и реизбор…

0.0000000000000

Земјотресот може да е афтершок од минатата година


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2017.

Земјотресот кој утринава ги вознемири Скопјани можно е да е афтершок од земјотресот од лани, кој имаше магнитуда од 5,3 степени, велат од Институтот за земјотресно и сеизмолошко инженерство. Епицентарот на земјотресот е ист со земјотресот од минатата година. „Со…

0.0000000000000

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судии


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-05-2017.

Граѓаните може да бидат спокојни, ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судиите во Република Македонија, контрола и партизација на судството, порача вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Одговорајќи на новинарски прашања по промоцијата на 14 нови дела од проектот „Превод…

0.0000000000000

Повеќе од 200 илјади луѓе загрозени од сајбер нападите


Оригинален напис: Фокус на 14-05-2017.

Над 200 илјади компании и индивидуалци во дури 150 држави се погодени од сајбер нападот кој започна во петокот, објави Европол. Шефот на Европол, Роб Вајнрајт изјави дека нападот бил силен и не ја исклучи можноста од нов напад кој…

0.0000000000000

Партиите утре на координација со претседателот на Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 14-05-2017.

Новоизбраниот претседателл на Собранието Талат Џафери утре ќе свика координација на претставниците на политичките партии во Собранието, на која треба да се реши кога ќе се продолжи конститутивната седница и по кој тек таа ќе се одвива. Се очекува на…

0.0000000000000

Емануел Макрон застана на чело на Франција


Оригинален напис: Meta.mk на 14-05-2017.

Новиот француски претседател Емануел Макрон со емотивен говор по преземањето на претседателската должност во Елисејската Палата вети дека на „Французите ќе им ја врати верата во животот, бидејќи Франција долго беше ослабена“, и оти сака да ја ревитализира Европската унија.…

0.0000000000000

Вирусот „Вонакрај“ заразил повеќе од 200.000 компјутери во 150 земји


Оригинален напис: Meta.mk на 14-05-2017.

Масовниот кибер-напад во петокот со компјутерскиот вирус „WannaCry“ (Вонакрај) погодил 200.000 жртви во 150 земји, вели шефот на Еуропол, Рон Вејнрајт за „Би-Би-Си“. Тој вели дека нападот бил многу голем, како и дека утре наутро може да има и нови…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock