Жена почина од повредите задобиени во сообраќајка кај Кадрифаково


Оригинален напис: Meta.mk на 13-05-2017.

soobrakajka

Од тешките повреди задобиени при превртување на автомобилот во кој се возела вчера починала 75-годишната С.Д., соопшти МВР.

Сообраќајката се случила на патот Штип-Велес кај селото Кадрифаково. Автомобил „дачија логан“ со скопски регистерски таблички, управуван од 51-годишниот скопанец Д.Д., во еден момент излетал од коловозот, при што и возачот и жената задобиле тешки телесни повреди.

Двајцата биле пренесени во Клиничкиот центар во Штип и им била укажана лекарска помош, но жената по два часа од несреќата починала. Возачот е задржан на лекување.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock